Muharrem İnce Ahmet Hakan'a konuştu: CHP’ye tabela partisi demedim, ortada sadece tabela kaldı dedim

Hürriyet gazetesinin genel yayın yönetmeni Ahmet Hakan'a konuşan Muharrem İnce, partisinden istifa ederken “tabela partisi” demediğini belirterek "Tabela partisi demek başka şey, ‘Partinin ilkeleri, omurgası, duruşu yok edildi’ demek başka bir şey" dedi.

F5HABER F5HABER
Muharrem İnce Ahmet Hakan'a konuştu: CHP’ye tabela partisi demedim, ortada sadece tabela kaldı dedim

CHP içinde başlattığı "Memleket Hareketi"ni partileştirme kararı alan eski milletvekili Muharrem İnce, 2018 seçimlerinde kendisini cumhurbaşkanı adayı gösteren CHP'den istifa etti. E-devlet üzerinden istifa eden İnce, kararını duyururken "Ortada ilke, değer, duruş, liyakat yoktur. Atatürk'ün emaneti kalmamıştır, ortada sadece bir tabela vardır." açıklamasında bulundu.

Dün akşam Habertürk TV'de Mehmet Akif Ersoy'un moderatörlüğünde gazeteci Nagehan Alçı, Deniz Zeyrek ve Şaban Sevinç'in sorularını yanıtlayan İnce bugün de Hürriyet’ten Ahmet Hakan’a konuştu

"TABELA PARTİSİ DEMEDİM"

İnce, şu ifadeleri kullandı:

Benim CHP için ‘Tabela partisi’ dediğim yalanını söylediler. Ben böyle bir şey demedim. ‘CHP’nin ilkeleri yok edildi, değerleri silindi ve ortada sadece bir tabela kaldı’ dedim. ‘Tabela partisi’ demek başka şey, ‘Partinin ilkeleri, omurgası, duruşu yok edildi’ demek başka bir şey.

İnce, Hakan’ın köşesinden CHP Sözcüsü Faik Öztrak’a da eleştirileri yöneltti. Kendisine “Saray ağzıyla konuşuyor” diyen Öztrak’a İnce’nin yanıtı şöyle oldu:

Beni saray ağzıyla konuşmakla suçlayan Faik Öztrak’ın durumuna bir bakalım: 90 yıldır dede, baba, torun ya bakan ya milletvekili. Ya bakan oluyorlar, ya milletvekili...

Ama hiç ilçe başkanlığı yapmıyorlar, hiç il başkanlığı yapmıyorlar. Tepeden inme, Tekirdağ listesinin en tepesine yerleştiriliyorlar. İkinci sıradan itibaren ise önseçim yapılıyor. Yani birinci sıra hep onların hakkı.

Benim babam kamyon şoförü, dedem koyun çobanı. Ben buralara ilçe, il kongrelerinde çalışa çalışa, çarpışa çarpışa geldim.

Saray ağzını bilmem ben. Ben halkın dilinden konuşurum. Saray ağzı, aristokratların işidir.

Faik Öztrak gibiler, Cumhuriyet’ten hep alacaklı. Dede, baba, torun... Alacakları hiç bitmiyor. Hiç borçları yok.

SONRAKİ HABER