Muharem İnce; CHP yönetiminin hepsi kripto Tayyipçi

CHP’den istifa ederek yeni parti kurma çalışmalarına hız veren Muharrem İnce gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. 'CHP'nin ayarlarını bozdum' diyerek yaptığı konuşmada, 'Bana Tayyipçi desinler umurumda değil. Kesinlikle Cumhur ittifakında olmayacağız. Ama kesinlikle Millet ittifakında olmayız demem.' ifadelerini kullandı.

F5HABER F5HABER
Muharem İnce; CHP yönetiminin hepsi kripto Tayyipçi

CHP'den istifa ettikten sonra ilk kez bir televizon kanalına çıkan Muharrem İnce gündeme dair çarpıcı sorulara yanıt verdi.

Muharrem İnce Habertürk TV'de Mehmet Akif Ersoy'un sunduğu 'Nedir Ne değildir' programına katılarak önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Muharrem İnce'nin açıklamalarından satır başları;

"GEL BAKALIM MUHARREM LAFINDAN SONRA ÇEKİLMEYİ DÜŞÜNDÜM"

Daha önce istifa etmeyi düşündüm. 'Gel bakalım Muharrem' dendiğinde adaylıktan çekilmeyi düşündüm. Kamuoyu bunu şımarıklık olarak algılar diye düşündüm, yuttum. Zonguldak mitinginde bana destek veren 14 milletvekilini tırpanladılar. Şimdi bana selam veren herkesi listelerden atıyorum. Hadi ya sabır dedim. Sonra kampanya döneminde çuval çuval resimlerimi asmadılar, örgütlere talimat verip. Adaymış gibi sayın Kılıçdaroğlu'nun fotoğraflarını astılar. Aday benim, seçilirsem ben seçileceğim. Seçim gecesi sistemleri çöktü CHP Genel Merkezi'nin. 4 genel başkan yardımcısı 'ikinci tura kaldı' dediler, ellerinde bir şey yoktu. Bana hiçbir şey veremediler. Sabah istifa edecektim, ya sabır dedim. Abant'ta seçim değerlendirme toplantısına beni çağırmadılar. Aday benim, ben olmadan nasıl değerlendiriyorsunuz. 107 mitingi yapan Muharrem İnce. Beni toplantıya çağırmadılar. Çekileyim gideyim dedim, ya sabır dedim. 'Saraya giden CHP'li var' dediler. Sayın genel başkanı aradım 'ayıp oluyor, bu CHP'yi yaralar' dedim. Bana atılan iftira gibi olur bu, sert konuşurum dedim. 'İzmir'e gidiyorum ararım seni' dedi, 6 ay görüşemedik. Saraydan para alında dendi. Ben sert çıkınca 'Muharrem İnce'yi kast etmedik' dediler. 3 milletvekilini günlerce ikna etmeye çalıştılar, ikna edemeyince 'Saray operasyonu' dediler. Artık burama geldi, burada siyaset yapma şansım artık yok.

"6 KIRMIZI ÇİZGİMİZİ KABUL EDEN HERKESLE GÖRÜŞÜRÜM"

Kurulacak partinin olmazsa olmazı 6 çizgiyi anlatan Muharrem İnce, bunları şöyle sıraladı:

Kırmızı çizgilerimiz var. Bir Atatürk'le problemi olanlar, doğaya ve çev reye saygısı olmayanlar, kadına şiddeti yüksek sesle kınamayanlar, terörün her türlüsünü kınamayanlar, rant elde edenler, din, dil, mezhep ayrımcılığı yapanları istemiyoruz. Bu altı kırmızı çizgimizi kabul etmek şartıyla bütün yurttaşlarımıza kapımız açıktır.

"TÜRKİYE ANTALYA KIYISINA HAPSEDİLEMEZ"

Mavi vatan, Azerbaycan, Libya başlıklarında Türk dış politikasının arkasında olduğunu kaydeden İnce konuşmasını şöyle sürdürdü:

Ben mavi vatanın arkasındayım. Türkiye'yi ben Antalya körfezine sıkışmış kara devleti olarak görmek istemiyorum. Çocuklarımızın geleceği için Türkiye mavi vatanın arkasında durmalıdır. Bana ister Tayyipçi desinler hiç umrumda değil. Bunu yazanın cehaletine ve ihanetine bırakıyorum. Siyaset yapmıyorum. Mavi vatanı konuşmak, Azerbaycan'ı konuşmak siyaset değildir.

SONRAKİ HABER