Fatih Altaylı Ahmet Hakan’a fena patladı!

Ahmet Hakan’ı Selahattin Demirtaş üzerinden eleştiren Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, "CHP ve İmamoğlu’nu “terör bağlantılı” göstermek için ince ince “dostane” yorumlar yapıyor." ifadelerini kullanarak "İyi de sayın yazar, sen de aynı Demirtaş’la bağlama çalıp, türkü söylüyordun. Demirtaş o gün neyse bugün de o. Değişen tek şey senin patronun ve senin görevin" dedi.

Takip et

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın ‘Devran’ kitabının sahneye uyarlanmasını Başak Demirtaş, Dilek İmamoğlu, Canan Kaftancıoğlu, Selvi Kılıçdaroğlu ve Pervin Buldan birlikte izlemesini yorumlamış, CHP’nin oy açısından ihtiyaç duyduğu HDP’ye parti olarak çiçek uzatamadığını ve bu görevi bu isimlere verdiğini söylemişti. 

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan'ı, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş üzerinden eleştirerek "İyi de sayın yazar, sen de aynı Demirtaş’la bağlama çalıp, türkü söylüyordun. Değişen tek şey senin patronun ve senin görevin" dedi.

Altaylı, bugünkü köşe yazısının ilgili bölümünde şu ifadelere yer verdi:

"Hürriyet yazarı arkadaşımız, CHP ve İmamoğlu'nu 'terör bağlantılı' göstermek için ince ince 'dostane' yorumlar yapıyor.

CHP yöneticilerinin eşleri ve kadın CHP yöneticileri Demirtaş’ın metinlerinden oluşan bir tiyatro oyununu izlemeye gitmişler.

Burada maksat belli.

'CHP terör ile arasına mesafe falan koymuyor' diyor ama bunu 'sinsi' bir çakallıkla, moda tabiriyle 'sübliminal' bir biçimde hallediyor.

İyi de sayın yazar, sen de aynı Demirtaş’la bağlama çalıp, türkü söylüyordun. Demirtaş o gün neyse bugün de o.

Değişen tek şey senin patronun ve senin görevin."

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, tutukluluğu üçüncü yılını aşarken Devran isimli ikinci öykü kitabını çıkarmıştı. 14 öyküden oluşan Devran, Oyuncu Jülide Kural ve Ömer Şahin tarafından okuma tiyatrosu olarak geçen gün sahneye taşınmıştı.

Oyunu, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Başak Demirtaş, eski HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Selvi Kılıçdaroğlu ve Dilek İmamoğlu ile Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül ve Sanatçı Kadir İnanır birlikte izlemişti.

SONRAKİ HABER