» » YEDİ RENK HABER »

Eğer Dabbe'yi karanlıkta tek başına izleyebilirsen....

2 Ağustos'ta vizyona girecek Dabbe: Cin Çarpması'nı, kapalı bir sinema salonunda sonuna kadar izleyebilme cesareti gösterenlere yapımcı tarafından ödül verilecek.

Eğer Dabbe'yi karanlıkta tek başına izleyebilirsen....

HASAN Karacadağ'ın 6. korku filmi Dabbe: Cin Çarpması filminin Fono Film Stüdyoları'nda yapılacak deneme gösteriminde sonuna kadar izleme cesareti gösterenler, yönetmenin bir sonraki filmi El Nazar'ın özel konuğu olacak. Filmin Facebook sayfası https://www.facebook.com/cincarpmasifilmi adresine başvuranlar arasında yapılacak ön seçimi geçenler, filmi Dolby digital ses sitemli, ışıklandırması ve bütün kapıları kapalı bir salonda yönetmenin gözetiminde izleyecekler. Son sahnelere kadar koltuklarından ayrılmayan her bir izleyici hem yönetmenle film hakkında konuşma fırsatı, hem de bir sonraki filminin setinde özel konuk olarak katılma şansını yakalayacak.

Son iki filmi Dabbe: Bir Cin Vakası ve El Cin ile 1 milyona yakın izleyiciye ulaşan Hasan Karacadağ'ın, yen korku hikayesi 'Dabbe: Cin Çarpması', 2 Ağustos'ta 200 kopyayla vizyona girecek.

Hasan Karacadağ, son filmi Dabbe: Cin Çarpması'nda, 1986 yılında Muğla'da cinleri kullanarak define bulmuş bir köyün lanetli, habis ve cüzzamlı ruhlarla kuşatılmış tüyler ürperten gerçek bir olayı, gizli kalmış tüm detayları ve gerçek belgeleriyle sinemaya aktardı. Stratonikeia kazı alanına yakın Kıbledere Köyü'nde yaşanmış cin çarpılma vakası, oradaki dehşetin gerçek görüntüleri, adli kayıtlar, deliller ve dinleyeni şoka sokan eskilere dair sırları da içeriyor.

Dabbe: Cin Çarpması'nın öyküsü

Psikiyatrist Ebru Karaduman ve Cinci Faruk Akat olarak bilinen Cin Çıkarma uzmanının aynı anda ilgilendikleri cin çarpılma vakasının ana kahramanı Kübra Duran isimli genç bir kızdır. Bir define bulma olayıyla ilgili korkunç ve lanetli bir geçmişe sahip olan Kıbledere köylüsü Kübra, aynı zamanda Ebru'nun çocukluk arkadaşıdır. Kübra, kına gecesinde aniden cinlerin saldırısına uğramış ve içinde büyüyen çok güçlü ve tehlikeli bir varlığın tehdidi altına girmiştir. Psikiyatrist Ebru, görüntülü olgu sunumu için Kübra'yı incelemeye alıp, Cinci Hoca dedikleri kişilerin hastalara yaptıklarını ve sonuçlarını kamera ile kayıt altına almak istemektedir. Psikiyatr ve Hoca birlikte Kübra'nın ailesiyle yaşadığı köy evine varırlar. Din ve bilim arasındaki bu çekişme gerçekler ortaya çıktıkça dehşete dönüşmeye başlar. İlk başlarda olaylar çözüme doğru giderken, Kıbledere'nin geçmişinde saklı olan ürpertici olaylar ve tuhaf bir şifre ortaya çıkınca, herkes için cehennem saatleri başlar.Dabbe: Cin Çarpması – Film Ekibi:

Yönetmen ve Senaryo: Hasan KARACADAĞ

Yapımcı: J Plan & Toma Studios

Oyuncular:

Irmak ÖRNEK

A. Murat ÖZGEN

Cansu KURGUN

Sultan KÖROĞLU KILIÇ

Elçin ATAMGÜÇ

Sabriye GÜNÜÇ

Film Ekibi

Görüntü Yönetmeni: Halil İbrahim ÇEKİÇ

Kurgu: Aytekin BİRKON

Makyaj: Alev ÜNAL

Sanat Yönetmeni: Ayşegül ÇİFTÇİ KARAÇAY

Haberin Alındığı Kaynak»www.yedirenkhaber.com

EN SON GÜNDEM HABERLERİ

 • Şehidin vasiyeti yerine getirildi 10:23

  Şehidin vasiyeti yerine getirildi Diyarbakır'ın Sur ilçesinde çıkan çatışmada şehit düşen Hakkari'li Jandarma Teğmen Abdulselam Özatak vasiyeti yerine getirilerek doğduğu köyde gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

  F5HABER » 07.02.2016 10:23
 • Çeşme'de köylülerin RES isyanı 10:22

  Çeşme'de köylülerin RES isyanı İzmir'in turizm cenneti ilçesi Çeşme'nin Germiyan ve Ovacık köylerine yapılması planlanan RES projelerine köylüler isyan etti. Germiyan'daki projeye valiliğin ÇED gerekli değildir raporu verdiği...

  CNNTÜRK » 07.02.2016 10:22 F5Haber'de Oku
 • Tatlıses ocakbaşı 10:22

  Tatlıses ocakbaşı İmparator uzun bir aradan sonra ortaya çıktı...

  HABERTÜRK » 07.02.2016 10:22 F5Haber'de Oku
 • Enişte-kayınbirader kavgasını ayırmak isterken canından oldu 10:22

  Enişte-kayınbirader kavgasını ayırmak isterken canından oldu Bursa'da alkol aldıkları öne sürülen 3 kişi arasında çıkan bıçaklı kavgada 1 kişi öldürüldü, 1 kişi ağır yaralandı

  HABERTÜRK » 07.02.2016 10:22 F5Haber'de Oku
 • Burun estetiği düşünenler dikkat 10:20

  Burun estetiği düşünenler dikkat Burun estetiğinin kişide öz güven artışına sebep olduğunu ifade eden uzmanlar, estetikle birlikte kişinin daha geniş çevrelere katılabilme ve ekonomik durumunu geliştirme açısından da bir cesaret...

  F5HABER » 07.02.2016 10:20
 • Facebook'un hedefi 5 milyar kullanıcı 10:19

  Facebook'un hedefi 5 milyar kullanıcı Dünyanın en çok kullanılan sosyal paylaşım sitesi Faacebook, 2030 yılında kullanıcı sayısını 5 milyara yükseltmeyi hedefliyor.

  F5HABER » 07.02.2016 10:19
 • Yeniçeri damada Japon gelin 10:16

  Yeniçeri damada Japon gelin Japonya'da yaşayan ve müşterisine aşık olan Kahramanmaraşlı gencin düğün töreni ilginç görüntülere sahne oldu.

  F5HABER » 07.02.2016 10:16
 • İngiltere'de İslam karşıtı gösteri 10:16

  İngiltere'de İslam karşıtı gösteri Avrupa'daki İslam karşıtı Pegida hareketi, İngiltere'nin Birmingham'da yaklaşık 200 kişinin katıldığı bir protesto düzenledi.

  CNNTÜRK » 07.02.2016 10:16 F5Haber'de Oku
 • PKK'nın yeni kalleşliği! 10:15

  PKK'nın yeni kalleşliği! Doğu ve Güneydoğu'da hendekler kazarak halka zulmeden terör örgütü PKK, şimdi de küçük çocuklara barikat kurduruyor.

  AKŞAM » 07.02.2016 10:15 F5Haber'de Oku
 • Şehidin vasiyeti yerine getirildi 10:15

  Şehidin vasiyeti yerine getirildi Diyarbakır'ın Sur ilçesinde çıkan çatışmada şehit düşen Hakkari'li Jandarma Teğmen Abdulselam Özatak doğduğu köyde gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı. Vasiyeti üzerine şehit düşmeden önce...

  AKŞAM » 07.02.2016 10:15 F5Haber'de Oku