» » EKONOMİ EKİBİ »

Küçük Erdoğan holdingleşiyor!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın küçük oğlu Necmeddin Bilal Erdoğan, denizci olarak bilinen ağabeyi Ahmet Burak Erdoğan'ın iş sahasına girdi. Ticaret Sicil Gazetesi'nin, 2 Nisan 2013 tarihli sayısında yayımlanan ilama göre Erdoğan'ın yeni şirketinin adı, "BMZ Group Denizcilik ve İnşaat Sanayi Anonim Şirketi."

Küçük Erdoğan holdingleşiyor!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın küçük oğlu Necmeddin Bilal Erdoğan ortağı olduğu şirket sayısını dörtledi. Erdoğan'ın yeni şirketinin denizcilik alanında olması, 'İBB'ye deniz otobüsü ve vapur mu satacak?' sorusunu akla getiriyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın küçük oğlu Necmeddin Bilal Erdoğan, denizci olarak bilinen ağabeyi Ahmet Burak Erdoğan'ın iş sahasına girdi. Ticaret Sicil Gazetesi'nin, 2 Nisan 2013 tarihli sayısında yayımlanan ilama göre Erdoğan'ın yeni şirketinin adı, “BMZ Group Denizcilik ve İnşaat Sanayi Anonim Şirketi.”

Necmeddin Bilal Erdoğan, Mustafa Erdoğan ve Ziya İlgen yeni şirketin eşit hissedarları. Ortakların isimlerinin baş harflerinden oluşan BMZ'nin kuruluş sermayesi 3 milyon TL.

Şirketin faaliyet alanları

Yurt Gazetesi'nde yer alan Tekin Cebeci imzalı habere göre şirketin amacı ilanda özetle şöyle tanımlandı: “Gemicilik sektöründe her nevi faaliyette bulunmak, Muhtelif tonajda ve tipte her türlü gemi, yat, kotra, deniz otobüsü, şilep, tanker, yolcu ve araba vapuru, yüzer havuz, platform inşa etmek, ettirmek, almak, satmak, ithal veya ihraç etmek, kiralamak, kiraya vermek ve ana sözleşmesinde yazılı olan diğer işler…”

Şirketin faaliyet alanları arasındaki 'vapur' ve 'deniz otobüsü' ifadeleri dikkat çekiyor. Çünkü, 'Şirket, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) deniz otobüsü ve vapur mu satacak?' sorusunu akla getiriyor. Şirketin bir diğer faaliyet alanı ise, inşaat sektörü olarak belirlendi. Her türlü inşaat işi şirketin kuruluş amaçları arasında sayıldı.

Ağabeyin tek şirketi var

Necmeddin Bilal Erdoğan'ın ortağı olduğu diğer şirketler, Maye Dış Ticaret, Doruk Izgara Gıda Ticaret ve Mis Hediyelik Eşya Sanayi. Eski şirketlerin merkezi Sütlüce olarak gösterilmesine karşın yeni şirketin merkezi Üsküdar.

MB Denizcilik

Ağabey Burak Erdoğan şimdilik tek şirketle idare ediyor. Mert Çetinkaya ve Burak Erdoğan'ın ortak olduğu “MB Denizcilik Taşımacılık” şirketinin adı da, ortakların isimlerinin baş harflerinden oluşuyor.

Haberin Alındığı Kaynak»www.ekonomiekibi.com

EN SON EKONOMİ HABERLERİ

 • THY'den üç yeni hat 09:11

  THY'den üç yeni hat Türk Hava Yolları (THY), Tacikistan'ın Khujand, Mauritius'un Port Louis ve Madagaskar'ın Antananarivo şehirleri olmak üzere 3 yeni hat açılışı gerçekleştirecek.

  AJANSHABER » 30.05.2015 09:11 F5Haber'de Oku
 • Üç güzel haber 08:57

  Üç güzel haber Değişik alanlarda vatandaşın masrafını azaltacak 3 yenilik açıklandı. Yaşlı ve engelliler ile araç sahiplerine müjde geldi

  MİLLİYET » 30.05.2015 08:57 F5Haber'de Oku
 • Bank Asyanın devrinde son gelişme 08:48

  Bank Asya"nın devrinde son gelişme Bank Asya'ın Ümraniye'deki Genel Müdürlük binasına gelen Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yetkilileri çalışmalarının ardından ayrıldı.

  ÜLKE HABER » 30.05.2015 08:48 F5Haber'de Oku
 • Biletiniz olsa da uçağa binemeyebilirsiniz! 08:41

  Biletiniz olsa da uçağa binemeyebilirsiniz! Eğer biletiniz olmasına rağmen uçuş öncesi mağduriyet yaşamak istemiyorsanız, havalimanına sizden istenen zamandan önce gidin ve bilet ve bagaj işleminizi yaptırın...

  ÜLKE HABER » 30.05.2015 08:41 F5Haber'de Oku
 • Biletiniz olsa da uçağa binemeyebilirsiniz! 02:25

  Biletiniz olsa da uçağa binemeyebilirsiniz! Eğer biletiniz olmasına rağmen uçuş öncesi mağduriyet yaşamak istemiyorsanız, havalimanına sizden istenen zamandan önce gidin ve bilet ve bagaj işleminizi yaptırın...

  HABERTÜRK » 30.05.2015 02:25 F5Haber'de Oku
 • Bank Asya TMSF'ye devredildi 22:05

  Bank Asya TMSF'ye devredildi BDDK, Bank Asya'nın temettü hariç ortaklık hakları ile yönetim ve denetiminin, kısmen veya tamamen devri, satışı veya birleştirilmesi amacıyla TMSF'ye devredilmesine karar verdi.

  MEDYAHABER » 29.05.2015 22:05 F5Haber'de Oku
 • Bank Asya TMSF'ye devredildi ! 21:57

  Bank Asya TMSF'ye devredildi ! Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, Bank Asya'nın TMSF'ye devredilmesine karar verdi.

  F5HABER » 29.05.2015 21:57
 • TMSF o bankaya el koydu! 21:55

  TMSF o bankaya el koydu! TMSF'nin Bank Asya'nın tamamına el koydu iddia edildi. Henüz resmi açıklama gelmedi.

  F5HABER » 29.05.2015 21:55
 • BDDK'dan Bank Asya kararı 21:54

  BDDK'dan Bank Asya kararı BDDK, Bank Asya'nın TMSF'ye devredilmesine karar verdi

  HABERTÜRK » 29.05.2015 21:54 F5Haber'de Oku
 • THY'den 3 yeni hat 21:41

  THY'den 3 yeni hat Türk Hava Yolları, Tacikistan'ın Khujand, Mauritius'un Port Louis ve Madagaskar'ın Antananarivo şehirleri olmak üzere 3 yeni hat açılışı gerçekleştirecek

  HABERTÜRK » 29.05.2015 21:41 F5Haber'de Oku