Yumurtayı yıllarca yanlış tüketmişiz! Haşlarken suya 1 adet ekleyin

Yumurta haşlama ve kabuğunu soyma, çoğu zaman sinir bozucu hale gelebiliyor. Peki ama yumurtayı nasıl tüketmeliyiz? İşte merak edilen soruların yanıtları…

Yumurtayı yıllarca yanlış tüketmişiz! Haşlarken suya 1 adet ekleyin - Sayfa 1

Haşlama yumurta, kahvaltı sofralarının en sevilen lezzetlerinden biridir. Proteinin en bol bulunduğu şekli de yumurtanın haşlamasıdır. Fakat, yumurta haşlanması ve kabuğunun soyulması esnasında ortaya çıkan zahmet, çoğu zaman mutlu dakikalarınızı gölgeleyebilir. Üzülmeniz hiç gerek yok neyse ki, bu sorunları bertaraf etmek beklediğinizden daha basittir.

114
Yumurtayı yıllarca yanlış tüketmişiz! Haşlarken suya 1 adet ekleyin - Sayfa 2

Yumurta haşlarken, suya bir damla sirke veya limon suyu damlatmak, çatlama olasılığını önemli ölçüde azaltır. Bu sayede, yumurtanızın hem kabuğu sağlam kalır hem de haşlama işlemi daha da kolaylaşır.

214
Yumurtayı yıllarca yanlış tüketmişiz! Haşlarken suya 1 adet ekleyin - Sayfa 3

Ancak suyuna sirke veya limon suyu damlatmak zor geliyorsa kürdan yöntemini deneyebilirsiniz. Haşlama suyuna atacağınız bir adet kürdan, hem yumurtanın çatlamadan pişmesini hem de kolayca soyulmasını sağlamaktadır.

314
Yumurtayı yıllarca yanlış tüketmişiz! Haşlarken suya 1 adet ekleyin - Sayfa 4

Tuzlu suda haşlanmış yumurta ile normal suda haşlanmış yumurta arasında büyük bir fark olduğunu söylesek? Normal suda haşlanmış yumurtanın kabukları pek de kolay soyulamazken, tuzlu suda haşlanmış yumurta için durum pek de böyle değil.

414