Elon Musk şakanın dozunu kaçırdı! Bu kadar da olmaz

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, attığı bir tweetle Manchester United’ı satın alacağını duyurunca Twitter adeta yıkıldı.

TEKNOLOJİOKU TEKNOLOJİOKU
Elon Musk şakanın dozunu kaçırdı! Bu kadar da olmaz

Elon Musk, dünyanın en zengin insanı olmasının yanı sıra, bir hayli de popüler bir isim. Bugüne kadar iş dünyası pek çok milyarder gördü ancak hiç birisi Elon Musk kadar sosyal medyayı aktif kullanan biri değildi. Zaten Musk’ın Twitter’ı satın alma hamlesi bile başlı başına bu durumun bir kanıtı niteliğinde. Bununla birlikte ünlü milyarderin bu yönünü bazen fazlasıyla abarttığı da bir gerçek.

Son olarak dün siyasi içerikli bir tweet attıktan sonra bir anda konudan tamamen bağımsız bir şekilde: “Ayrıca Manchester United’ı satın alıyorum, rica ederim.” diye bir paylaşımda bulunan Elon Musk, bir anda Twitter gündemine oturdu. Çok kısa bir süre içerisinde yüz binlerce beğeni ve on binlerce retweet alan ünlü milyarder, bir takipçisinin “Gerçekten mi” sorusu üzerine “Hayır” şeklinde yanıt verince bu tweetin de Elon Musk’ın trollemelerinden biri olduğu ortaya çıktı.

Elon Musk resmen M. United taraftarı ile dalga geçti

Tweetlerinin devamında bir şaka yapmak istediğini ve bu nedenle söz konusu tweeti paylaştığını belirten Elon Musk, ancak eğer bir spor kulübü satın alacak olsaydı bununun Manchester United olacağını da sözlerine ekledi.

Peki Elon Musk istese Manchester United’ı gerçekten satın alabilir mi? Tabi ki alabilir. Elon Musk şu an 250 milyar doların üzerinde bir servete sahip, dünyaca ünlü kulübün değer ise yaklaşık 5 milyar dolar civarında. Yani ileride bir gün bu şakanın gerçeğe dönüştüğünü görmek kimseyi şaşırtmayacaktır.

Herşey bir kenara Musk 4 saat sonra bunun bir şaka olduğunu belirtti. Bu durum özellikle United taraftarları tarafından yoğun bir şekilde eleştirildi.

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında TEKNOLOJİOKU internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
SONRAKİ HABER