TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan flaş Enis Berberoğlu açıklaması

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Şentop, "Açık bir hüküm yok süreci değerlendiriyoruz." dedi.

F5HABER F5HABER

Adalet Bakanlığı'na gönderilen fezlekenin Meclis'e geldiğinde durum değerlendirmesi yapacakların söyleyen TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Açık hüküm yok, süreci değerlendireceğiz" dedi. 

Şentop'un açıklamaları:

"Berberoğlu fezlekesi henüz TBMM'ye gelmedi, Adalet Bakanlığı'ndan gelecek. Fezleke geldiğinde durum değerlendirmesi yapacağız. Açık bir hüküm yok, süreci değerlendireceğiz.

(Berberoğlu şu anda vekil mi?) Onu da tam söyleyemiyor. Meclis'in işlem yapmasından sonra netleşecektir. Mahkeme kararı okunması gibi bir şey yok. Bundan sonra benzer bir şey yaşandığında, ne yapılır, o konuda netlik yok. Hukukçu arkadaşlarla değerlendirme yapmamız gerekir."

ABD'Lİ SENATÖRLERDEN BIDEN'A MEKTUP

ABD'li senatörlerin ABD Başkanı Joe Biden'a Türkiye'ye yönelik gönderdikleri mektup sorulan TBMM Başkanı Şentop, "FETÖ ile mücadele konusunda rahatsızlıkları var. Hükümet politikaları ile çelişen ifadeleri de var. Terör örgütlerinin, katillerin yanında yer alma görüntüsü, dost ve müttefik ülke siyasetçileri için doğru değildir. Türkiye gerekli tepkiyi gösterir" dedi. 

SONRAKİ HABER