Sosyal medyaya sızan toplantı videosu sonrası CHP yönetiminden ilk açıklama! "Ülke yangın yerine dönmüşken Zoom konuşmayı doğru bulmayız"

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun başkanlık ettiği ve CHP'li birçok üst düzey ismin katıldığı toplantının ardından CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) olağanüstü toplandı. Sosyal medyaya kaydı sızan toplantıya katılan isimlerden CHP Grup Başkanı Özgür Özel ve CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, olağanüstü toplantıda yer almadı. MYK toplantısının ardından CHP Sözcüsü Faik Öztrak açıklamalarda bulundu. Öztrak, toplantıyı doğru bulmadıklarını belirtirken 'Kılıçdaroğlu' mesajı da verdi

F5HABER F5HABER
Sosyal medyaya sızan toplantı videosu sonrası CHP yönetiminden ilk açıklama! "Ülke yangın yerine dönmüşken Zoom konuşmayı doğru bulmayız"

Sosyal medyaya gece yarısı saatlerinde sızdırılan toplantı videosu CHP'deki tartışmaları alevlendirdi. Engin Altay, Muharrem Erkek, Özgür Özel, Selin Sayek Böke gibi CHP'nin önde gelen isimlerinin toplantısının ardından CHP yönetimi harekete geçti.

Parti MYK'sı bugün genel merkezde olağanüstü toplantı gerçekleştirdi.

Toplantının ardından CHP Sözcüsü Faik Öztrak kameralar karşısına geçti. Öztrak konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

"Millet zulüm altıdayken zoom konuşmayı doğru bulmayız. Partimizin geleneklerine uymayan, partinin hiyerarşisini dikkate almayan, etik olmayan toplantıyı doğru bulmuyoruz. Yarışmaya 'Evet' diyoruz ama bu süreçte partimizin yıpratılmasını doğru bulmuyoruz. Genel merkezimizin de bu görüşmeden haberi yoktu. Partimizin yönetimi 100 yıllık partimizi limana yanaştuırmaya kararlıdır."

Öztrak, Kemal Kılıçdaroğlu ve Ümit Özdağ arasında iki seçim arasındaki dönemde hangi konuların konuşulduğu ve mutabakata varıldığına ilişkin kamuoyunda devam eden tartışmalarla ilgili ise "İki genel başkan arasında yapılan görüşmeyle ilgili tartışmaların bu kadar uzatılmasını doğru bulmuyoruz" dedi. 

CHP'NİN TOPLANTIDAN HABERİ VAR MIYDI?
Toplantıdan haberimiz yoktu."

ÖZEL VE GÜNAYDIN MYK'YE KATILMADI

Öte yandan İmamoğlu ile yapılan çevrimiçi görüşmede yer alan isimlerden CHP Grup Başkanı Özgür Özel ve CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, MYK toplantısına katılmadı.

NE OLMUŞTU?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile CHP'li kurmayların zoom üzerinden yaptığı toplantının yaklaşık 15 dakikalık kısmı YouTube üzerinden yayınlandı.

Toplantıda CHP'de üst düzeyde görev yapan isimlerden Engin Altay, Özgür Özel, Onursal Adıgüzel, Bülent Tezcan, Tekin Bingöl, Muharrem Erkek ve Gökhan Günaydın yer alıyor.

Yayınlanan kayda göre toplantıda yer alan kişiler Parti Meclisi'ni (PM) toplantıya çağırmak için bazı üyelerin imzalayacağı bir metin hakkında konuşuyor. Toplantıyı yöneten CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, söz konusu metnin Bülent Tezcan tarafından kaleme alındığını söylüyor

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, konu hakkında "Partinin mevzuları partililerle konuşulur. Bundan daha doğal bir şey yoktur" dedi. Toplantıların devam edeceğini ve gizli bir tarafı olmadığını belirten İmamoğlu, videonun sızdırılmasını araştıracaklarını söyledi.

SONRAKİ HABER