Bülent Turan’dan Kobani davası açıklaması: Adalet yerini buldu

İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan, 18'i tutuklu 108 kişinin yargılandığı Kobani Davası'nda kararlar okunurken sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. "Hesabı sorulur demiştik" ifadelerine yer veren Turan, "Birilerini memnun etmese de adalet yerini buldu, beraatta var ceza da var" değerlendirmesinde bulundu.

F5HABER F5HABER
Bülent Turan’dan Kobani davası açıklaması: Adalet yerini buldu

 İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan Kobanê Davası’nda verilen cezalarla ilgili, “Birilerini memnun etmese de adalet yerini buldu, beraatta var ceza da var. Hayırlı olsun” dedi.

Bakan Yardımcısı Turan Kobanê Davası’nda karar duruşması devam ederken sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.

Ekim 2021’de Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı bir konuşmayı paylaşan Turan, “Hesabı sorulur demiştik! Bugünkü karar; hapishaneden atılan romantik tweetlerle, hukuku ve adaletin sulandırılamayacağını, kimsenin siyasi emelleri için sokağı tahrik edemeyeceğini; kendisi veya bağlı olduğu bir örgütün menfaati için kamu düzenini istismar edemeyeceğini; toplumda infiale, tahribata, can kayıplarına sebep olan bir olayı teşvik etmenin “kim olursa olsun” bedeli olacağını; gösterdi. Birilerini memnun etmese de adalet yerini buldu, beraatta var ceza da var. Hayırlı olsun” dedi.

SONRAKİ HABER