Akit Haber Müdürü Murat Alan'a saldırı

Generallere yönelik sarf ettiği sözlerin ardından MSB ve Genelkurmay’ın hakkında dava açtığı Yeni Akit haber müdürü Murat Alan beyzbol sopalı 4 kişinin saldırısına uğradı. Yaralanan Alan hastaneye kaldırıldı. Saldırganlar yakalandı

Takip et

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)'nin komutanları için "Oynaya oynaya eşşek gibi saf tutacaklar" ifadelerini kullanan ve hakkında soruşturma başlatılan Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan darp edildi.

Akit’te yer alan duyuruya göre, Cuma namazına gitmek için evinden çıkan Alan beyzbol sopalı kişiler tarafından darp edildi. Kafasına ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Alan çevredekilerin çağırdığı ambulansla hastaneye kaldırıldı.

SALDIRGANLAR 4 KİŞİ

Saldırganların, geldikleri araçla olay yerinden kaçtığı ve 4 kişi oldukları iddia edildi. 

A Haber, 4 saldırganın yakalandığını duyurdu.

Daha önce de gazeteciler Yavuz Selim Demirağ, Sabahattin Önkibar ve İdris Özyol saldırıya uğramıştı. Bu isimlere saldıranlar adli işlemlerin ardından serbest bırakıldı.

AKİT TV GENEL KOORDİNATÖRÜ TWİTTER'DAN PAYLAŞTI

Akit TV Genel Koordinatörü sosyal medya hesabından yazdığı mesajda "10 gündür hedef gösterilen Yeni Akit Haber Müdürü MuratAIan
çirkin bir terör saldırısına maruz kaldı. Kendilerine acil şifa diliyorum. Sorumlularının derhal bulunmasını arz ediyorum." ifadelerini kullandı

SORUŞTURMA BAŞLATILMIŞTI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, şikayet üzerine başlatılan soruşturmada ‘yetkisizlik’ kararı vererek, dosyanın, kanalın merkezinin bulunduğu yerde yetkili olan Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilmesini kararlaştırmıştı.

Hastaneye kaldırılan Murat Alan'ın görüntüleri sosyal medyada paylaşıldı. 

Öncesinde Milli Savunma Bakanlığı ise "1 Haziran 2019'da Akit TV'de yayımlanan bir programda, TSK'de görev yapan generaller için söylenen yakışıksız sözler" ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulduğunu duyurmuştu.

SONRAKİ HABER