AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Meral Akşener'e yanıt

AK Parti'den İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, "Teröristbaşının serbest bırakılacağı' iddialarına yanıt geldi. Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Cumhurbaşkanımıza ve Cumhur ittifakına saldırması ise siyasi iftiradan başka bir şey değildir. Devletin başına bu şekilde iftira atmak, en temel siyasi ahlak ilkelerine aykırıdır." dedi.

F5HABER F5HABER
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Meral Akşener'e yanıt

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında söylediklerine AK Parti sözcüsü Ömer Çelik yanıt verdi.

Ömer Çelik açıklamasında, 'İyi Parti Genel Başkanı Sn Akşener’in partisinin grup toplantısında Cumhurbaşkanımız hakkında sarfettiği sözleri kınıyoruz. Sn Cumhurbaşkanımıza karşı kullanılan bu sözler asla kabul edilemez. Teröristbaşının hapisten çıkarılacağını söylemek iftira siyasetidir. Bu yaklaşım her türlü siyasi değerin çiğnenmesi demektir. Bu şekilde hem Cumhurbaşkanlığı makamına hem de Türk adaletine iftira atmak bir siyaset yapma biçimi değildir' dedi.

'SİYASİ İFTİRADAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL'

Cumhurbaşkanımız gerek başbakanlığı döneminde gerekse şimdi devletimizin başı olarak teröre karşı en güçlü mücadelenin verilmesinin arkasındaki iradedir. İnsanlığın ve milletimizin düşmanı teröre karşı en güçlü ve tavizsiz mücadele Cumhurbaşkanımızın liderliğinde sürmektedir. Sn Akşener’in “teröristbaşının serbest bırakılacağını” iddia edip, ardından Cumhurbaşkanımıza ve Cumhur ittifakına saldırması ise siyasi iftiradan başka bir şey değildir. Devletin başına bu şekilde iftira atmak, en temel siyasi ahlak ilkelerine aykırıdır.

'ÖNCELİKLE SAĞINI SOĞUNU KONTROL ETMELİDİR'

Herkes Cumhurbaşkanımızın terörle mücadele iradesinin, ne teröre ne de teröristlerin başlarına geçit vermeyeceğini bilir. Cumhur ittifakı bu bu konuda tavizsizdir. Bunun dışında bir şeyi iddia etmek sadece ve sadece siyasi iftiradır. Muhalefet, Türkiye gündemini asılsız iddialarla işgal etmeye son vermeli, Terörle mücadele namına bir ciddiyet gösterecekse öncelikle sağını solunu kontrol etmelidir. İttifaklarında PKK/PYD/YPG’nin terör örgütü olduğunu kabul etmeyen kaç kişi var iyi saymalıdırlar.

' TERÖRLE MÜCADELEDE BASİRETSİZLİK GÖSTERGESİ'

Asılsız iddialar yaymak, olmayan birşeyden varmış gibi bahsetmek sadece terör örgütünün kara propagandasına malzeme sağlamaya yarar. Bu da terörle mücadele konusunda basiretsizlik göstergesidir. Cumhurbaşkanımız her türlü terör örgütüyle tavizsiz mücadele etmeye kararlıdır. Bunu tüm dünya görmüştür. Bu mücadeleyi teröre destek veren ülkeler de iftira siyaseti üretenler de zaafa uğratamayacaktır.

MERAL AKŞENER NE DEMİŞTİ

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Meral Akşener'e yanıt - Resim : 1

Konuşmasında başkanlık sistemini eleştiren ve Türkiye'de enflasyonun tüm Avrupa'nın tamamını aştığını belirten Akşener, "Bu ucube sisteme geçtiğimiz son 3 buçuk yılda, neyi çözebildin de, şimdi çözeceksin?' dedi.

'20 YILDIR NEREDEYDİN'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "20 yıldır neredeydin?" sorusunu yönelten İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

"Geçen çıktığı bir meydanda 'milletimizi bunaltan sıkıntıları biz çözeriz' dedi. Yanlış duymadınız 'biz çözeriz' dedi. 'Fahiş fiyat artışlarını biz çözeriz' dedi. Bir de utanmadan havuz medyasına manşet attırmışlar. Güler misin ağlar mısın. Günaydın, 20 yıldır neredeydin sen? Şimdiye kadar çözdün de elini tutan mı oldu? 999 haftadır iktidardasın, hala biz çözeriz diyorsun. 999 haftadır çözememişsin, tam tersine sorun olup memleketin üzerine yağmışsın, şimdi utanmadan çıkıp 'biz çözeriz' diyorsun. Neyi çözeceksin Sayın Erdoğan. Zerre sıkılmadan çıkıp 'ekonomide işler yolunda' diyorsun. Bu üstün farkındalıkla sen neyi çözeceksin? Her ağzını açtığında döviz zıplıyor. Bu engin ekonomi bilginle sen neyi çözeceksin? Açım diyen vatandaşımıza utanmadan 'abartma' diyorsun. Dertli vatandaşın kafasına çay atmaktan da geri durmuyorsun. Bu olağanüstü empati yeteneğinle sen neyi çözeceksin?"

'MÜSTAKBEL MUHALEFET PARTİSİ LİDERİ'

Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı 'müstakbel muhalefet partisi lideri' olarak tanımladığı grup toplantısında, enflasyona ilişkin de değerlendirmelerde bulundu:

"Biliyorsunuz müstakbel muhalefet partisi genel başkanı Sayın Erdoğan çıktı ve dedi ki 'ABD ve AB enflasyondan kırılıyor, bizim böyle bir derdimiz yok. Üstelik bunu Aralık 2021 tarihi itibarıyla, ülkemiz dünyanın en yüksek altıncı enflasyonuna sahipken söyledi. Bunu iflas eden Lübnan, Arjantin ve Venezuela gibi ülkelerde bile bizden daha düşük bir enflasyon varken söyledi. Bunu G-20 ülkelerinin 2021 yılı enflasyon oranı ortalama yüzde 4,5 iken, yani onların bir yıllık ortalama enflasyonu bizim aralık ayı enflasyonumuzun 3'te biri kadarken söyledi. Hatta orada da durmadı ve hızını alamayıp dedi ki, gelişmiş ülkeler bir anda 5 ila 7 katına çıkan bir enflasyon gerçeğiyle yüzleşmek zorunda kalmıştır. Şu şuursuzluğa, aymazlığa bakar mısınız? Vatandaşın gözünün içine baka baka gerçekleri çarpıtan bu utanmazlığa bir bakar mısınız? Allah kimseyi bu duruma düşürmesin." demişti.

SONRAKİ HABER