AK Parti İstanbul İl Başkanı adayı Osman Nuri Kabaktepe oldu - Osman Nuri Kabaktepe kimdir?

AK Parti İstanbul İl Başkanı adayı Osman Nuri Kabaktepe oldu. Bu gelişmeyi AK Parti MKYK Üyesi ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş sosyal medya hesabından duyurdu. Peki ama AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe kimdir? İşte detaylar...

F5HABER F5HABER

AK Parti'nin İstanbul İl Başkanı adayı Osman Nuri Kabaktepe oldu.

AK Parti'nin yeni il başkanı adayını İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş sosyal medya hesabından duyurdu. 

Ataş sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Ak Parti İstanbul İl Başkan adayı olarak Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan‘ın tensipleri ile görevlendirilen Osman Nuri Kabaktepe'yi tebrik eder, başarılar dilerim. Allah mahçup etmesin." ifadelerini kullandı.

Bayram Şenocak aday olmayacağını açıklamıştı

İl Başkanı Bayram Şenocak, sosyal medya hesabı üzerinde yaptığı açıklamada, partisinin İstanbul 7. Olağan İl Kongresi'nde aday olmayacağını açıklamıştı.

Şenocak yaptığı açıklamada "24 Şubat Çarşamba gerçekleştireceğimiz AK Parti İstanbul 7. Olağan İl Kongremizde aday olmayacağımı, görevimi başka bir dava arkadaşıma devredeceğimi tüm kamuoyuna duyururum. Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimiz için Durmak Yok Yola Devam!" ifadelerini kullandı.

OSMAN NURİ KABAKTEPE KİMDİR?

Osman Nuri Kabaktepe, 1 Aralık 1970’te Ordu’nun Fatsa ilçesinde doğdu. Fatsa İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Aynı bölümde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Refah Partisi ve Fazilet Partisinde çeşitli görevler üstlendi. Kurucu başkanı da olduğu Saadet Partisi İstanbul il yönetimi ve partinin Genel İdare Kurulu üyeliği görevinde bulundu. 2004 yerel seçimlerinde SP’den Fatsa belediye başkan adayı oldu.

Saadet Partisi Gençlik Kolları Eski Genel Başkanlığı da yapan Kabaktepe, İlim Yayma Cemiyeti denetim kurulu üyeliği ve Türkiye Gençlik Vakfı (TUGVA) yüksek istişare kurulu üyeliği, Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği genel başkan yardımcılığı görevinde de bulundu. 2016 yılında da Maarif Vakfı yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Kabaktepe, evli ve 2 çocuk babasıdır.

SONRAKİ HABER