Sıfır arabada mayıs kampanyası! 300 bin TL’ye yüzde sıfır faizli kredi imkanı

Araba sahip olmak isteyenler için büyük fırsat ortaya çıktı. Mayıs ayı itibarıyla bayiler sıfır araçta düşük faizli kampanyalarını duyurmaya başladı. 12 ay vadeli 300 bin TL’ye kadar faizsiz kredi imkanı sunuluyor. Peki şu anda sıfır araç almak için doğru zaman mı? İşte piyasada fiyatı en düşük 5 model.

Sıfır arabada mayıs kampanyası! 300 bin TL’ye yüzde sıfır faizli kredi imkanı - Sayfa 1

Otomobil markaları mayıs ayı itibarıyla bazı modellerde kampanyalı satışlara devam ediyor. Özellikle bazı marka ve modellerde 300 bin TL’ye varan 12 ay vadeli ve yüzde 0 faiz oranı ile kredi imkanı dikkat çekiyor. Şu anda bayilerde sunulan kampanyalar bir fırsat mı, araç alımı için doğru zaman mı?

Milliyet'in haberine göre; Konuyla ilgili merak edilenleri açıklayan İstanbul Motorlu Araç Satıcıları Derneği (İMAS) Başkanı Hayrettin Ertemel şu ifadeleri kullandı:
 

Sıfır arabada mayıs kampanyası! 300 bin TL’ye yüzde sıfır faizli kredi imkanı - Sayfa 2

“2023 yılı Ağustos ayı itibarıyla sıfır otomobilde kampanyalar başlamış, oluşturulan piyasa koşulları vesilesi ile %20 ila 25 oranında istisnai indirimler kullanıcılara sunulmuştu.
Ocak ayı ve sonrasında ise yapılan indirimler yükselen maliyetler sebebiyle aydan aya kademeli olarak azalmaya başlamıştı.
Geride bıraktığımız Nisan ayı itibarıyla yıl sonu fiyatlarına kıyasla fiyat cazibesi azalırken, artan fiyatlar satış adetlerinde daralma etkisi gösterdi.
 

Sıfır arabada mayıs kampanyası! 300 bin TL’ye yüzde sıfır faizli kredi imkanı - Sayfa 3

‘DÜŞÜK FAİZLİ FİNANSMAN İMKANI’ 
Markalar azalan tüketici ilgisini çekmek adına sıfır ya da düşük faizli finansman olanaklarını sürdürmeye devam ediyor. Öte yandan sıfır otomobil fiyatlarının artmasına rağmen neredeyse sabit kalan ikinci el otomobil fiyatları da kullanıcılara fiyat avantajı sunuyor. Sıfır araç satış adetlerinde daralma görülse de, ikinci el piyasasında aydan aya sınırlı oranda yükseliş söz konusu.
 

Sıfır arabada mayıs kampanyası! 300 bin TL’ye yüzde sıfır faizli kredi imkanı - Sayfa 4

‘AVANTAJLI OLANACAKLAR VAR’ 
Bu durum talebin ikinci el piyasasına kayma refleksi olarak yorumlanabilir. Özetle avantajlı rakamlar bulunabilen ikinci el piyasası veya cazip finansman imkanları sunan sıfır otomobil piyasası olmak üzere her iki pazarda da kullanıcılar için avantajlı olanaklar olduğunu söyleyebiliriz.