Samsun'da eski eşini öldüresiye döven İbrahim Zarap tutuklandı! Darp edilen kadın konuştu

Canik ilçesinde eski eşi tarafından darp edilen, yüzünde ve kafasında ezikler oluşan kadın hastaneye kaldırıldı. 3 yıl önce boşandığı eski eşi E.M.'ye sokak ortasında saldırıp, 5 yaşındaki kızlarının gözü önünde tekme tokat döven İbrahim Zarap'ın tutuklandı. Zarap'ın savcılık sorgusunda, olay gecesi alkol aldığı gerekçesiyle aklının yerinde olmadığını söylediği ortaya çıktı. Darp edilen kadın ile çocuk koruma altına alındı. Eski eşi tarafından öldüresiye dövülen E.M. ise yaşadıklarını anlattı.

Kadına şiddet haberi bu kez Samsun'dan geldi. Bir kadın, 5 yaşındaki kızının gözleri önünde, 3 yıl önce boşandığı İbrahim Zarap tarafından öldüresiye dövüldü. 

116

Saldırgan, çevredeki vatandaşlarca etkisiz hale getirilerek polise teslim edildi. Emniyetteki ifadesinde olaya müdahale eden vatandaşlar tarafından darp edildiğini söyleyen zanlı, şikayetçi olacağını belirtti. Adliyeye sevk edilmesinin ardından İbrahim Zarap tutuklandı.

216

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, 'Maalesef Samsun'da dün akşam çok acı bir olay yaşadık. Az önce mağdureyi ziyaret ettik, kendisiyle konuştuk. Sağlık durumu gayet iyi. Çocuğumuz maalesef travmaya maruz kaldı. Çocuğumuzu ziyaret edeceğiz. Anneannesi ve dedesiyle birlikte kalıyor' dedi. 

316

O KADIN KONUŞTU: HEP TUTUKLU KALSIN 
Samsun’da sokak ortasında eski kocasının saldırısında yaralanıp, Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde müşahade altında tutulan E.M., yaşadığı korku dolu anların ardından Demirören Haber Ajansı’na (DHA) konuştu. E.M., 'Ben daha önce de kendisinden şikayetçi olmuştum, zaten boşanmıştık. Dışarı çıkmasını asla istemiyorum hep tutuklu kalsın' dedi.

416