3600 ek gösterge konusunda son gelişmeler neler? Ne zaman çıkıyor?

Yüz binler 3600 ek göstergenin bir an evvel yasalaşmasını bekliyor. Memurlar her gün son durumu takip ediyor. Konu hakkında yaşanan son gelişme ise AK Parti Balıkesir milletvekillerinin, Sağlık-Sen şubesini ziyaret etmesiydi. İşte detaylar...

POSTA POSTA

3600 ek gösterge konusu gündemdeki yerini koruyor. Yüz binlerce memur her an yasalşaması beklenen 3600 ek gösterge için heyecanlı şekilde bekliyor. En çok sorulan soru: "3600 ek gösterge ne zaman çıkacak?" şeklinde... Peki, 3600 ek gösterge konusunda son durum nedir?

11 ŞUBAT 2019: MİLLETVEKİLLLERİNDEN SAĞLIK-SEN'E ZİYARET

AK Parti Balıkesir milletvekilleri, Sağlık-Sen şubesini ziyaret etti.

AK Parti milletvekilleri Mustafa Canbey, Pakize Mutlu Aydemir ve Berrin Uygur yeni yönetimi sendika binasında ziyaret etti. Sendika yöneticileriyle Balıkesir'de yaşanan sağlık alanındaki sorunları ve yapılan çalışmaları değerlendiren Ak Partili vekiller Canbey, Mutlu ve Aydemir, Başkan Nihat Erzi'den bilgi aldı. Vekiller ziyaret sonunda Erzi'ye ve ekibine teşekkür etti. Başkan Nihat Erzi, sağlık çalışanlarına 3600 ek gösterge verilmesi için vekillerden destek istedi.

6 ŞUBAT 2019: "BİR AN ÖNCE HAYATA GEÇİRİLMESİ GEREKİYOR"

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, partisinin Öğretmenlik Meslek Kanunu teklifi hazırladığını ve Meclis Başkanlığına sunduğunu belirterek, AK Parti'nin bu teklifi dikkate almasını ve varsa eksikleri tamamlanarak kanunlaştırılmasını istedi.

Eğitimdeki sorunların bir parti politikasıyla değil, milli politikayla aşılabileceğine işaret eden Kaya, "Bir an önce Öğretmenlik Meslek Kanunu çıksın." ifadelerini kullandı.

Öğretmenlere 3600 ek gösterge hakkı tanınmasına yönelik seçim vaadinin hala gerçekleştirilmediğini belirten Kaya, bunun bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini bildirdi.

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında POSTA internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
SONRAKİ HABER