ÖTV matrah düzenlemesi sonrası Renault, Fiat, Hyundai, Citroen güncel fiyatları ne oldu?

Otomobil piyasasının merakla beklediği ÖTV matrah düzenlemesi yürürlüğe girdi. Otomobilde ÖTV matrah limiti artırılırken tüketici, sıfır otomobillerin yeni fiyatlarını araştırmaya başladı. Düzenleme ile 1600 cc altı araçlarda alt limit 184 bin lira oldu, üst limit ise 280 bin liraya çıktı. Peki, yeni düzenleme ile ne değişti? İşte ÖTV matrah düzenlemesi sonrası marka marka sıfır otomobil fiyatları...

ÖTV matrah düzenlemesi sonrası Renault, Fiat, Hyundai, Citroen güncel fiyatları ne oldu? - Sayfa 1

Otomobil piyasında beklenen ÖTV matrah düzenlemesi Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yürürlüğe giren düzenlemeyle birlikte, matrah yüzde 40 ile yüzde 75 arasında arttırılırken, fiyatlara yansıması yüzde 5,5 ile yüzde 19 arasında değişiyor. Öte yandan Gazeteci Emre Özpeynirci matrah güncellemesinden sadece 595 bin TL'nin altındaki modellerin etkilendiğini belirtti. 

139
ÖTV matrah düzenlemesi sonrası Renault, Fiat, Hyundai, Citroen güncel fiyatları ne oldu? - Sayfa 2

Yeni düzenleme ile birlikte Renault Clio, Hyunda i20 ve Fiat Egea başta olmak üzere araç fiyatları düşerken; detaylar da netleşti. İşte otomobil piyasasını büyük oranda etkileyecek olan ÖTV matrah düzenlemesi ve sıfır otomobillerdeki yeni fiyatlarla ilgili tüm detaylar...

239
ÖTV matrah düzenlemesi sonrası Renault, Fiat, Hyundai, Citroen güncel fiyatları ne oldu? - Sayfa 3

ÖTV MATRAH DÜZENLEMESİ RESMİ GAZETE'DE
Resmi Gazete'de yayımlanan, Cumhurbaşkanı Kararı ile binek otolar için oranlara esas özel tüketim vergisi matrahlarında değişikliğe gidildi. Karara göre, yüzde 45 ÖTV oranı için esas alınan matrah eşiği 120 bin liradan 184 bin liraya, yüzde 50 ÖTV oranı için esas alınan matrah eşiği 150 bin liradan 220 bin liraya, yüzde 60 ÖTV oranı için esas alınan matrah eşiği 175 bin liradan 250 bin liraya, yüzde 70 ÖTV oranı için esas alınan matrah eşiği 200 bin liradan 280 bin liraya çıkarıldı.

339
ÖTV matrah düzenlemesi sonrası Renault, Fiat, Hyundai, Citroen güncel fiyatları ne oldu? - Sayfa 4

Elektrik motoru da olanlardan elektrik motor gücü 50 kilovatı geçip, motor silindir hacmi 1600 cc'yi geçip 1800 cc'yi geçmeyen hibrit motorlu araçlarda da yüzde 45 ÖTV oranı için esas alınan ÖTV matrah eşiği, 130 bin liradan 228 bin liraya ve yüzde 50 ÖTV oranı için esas alınan ÖTV matrah eşiği 210 bin liradan 350 bin liraya yükseltildi.

439