Milyonlarca Honda hırsızlık tehlikesi altında!

Honda Civic, Accord ve C-RV modellerinde güvenlik açığı olduğu ortaya çıktı! Honda marka araç kullanan kişileri ilgilendiren hırsızlık tehlikesi birçok araç sahibini etkileyebilir.

Milyonlarca Honda hırsızlık tehlikesi altında! - Sayfa 1

Honda'nın Accord, Civic ve C-RV modellerini hedef alan otomobil hırsızları bir güvenlik açığı tespit etti. Otomobil hırsızlarının yeni hedefi Honda marka araçlar oldu. 
 

111
Milyonlarca Honda hırsızlık tehlikesi altında! - Sayfa 2

Milyonlarca Honda sahibini tedirgin eden olay ciddi bir sorun haline geldi.  2012 ve 2022 yılları arasında üretilen Honda Accord, Civic ve C-RV modelleri hırsızların yeni yöntemi ile hecelenebiliyor, kapıları açılıp motorları çalıştırılabiliyor. İşte detaylar...

211
Milyonlarca Honda hırsızlık tehlikesi altında! - Sayfa 3

HONDA ARAÇLAR HACKLENİYOR

Shiftdelete'de yer alan habere göre; hırsızlar sadece bir telsiz yardımı Honda araçların kapılarını açabiliyor ve motoru çalıştırabiliyor.  Araştırmacılar, Rolling-PWN adını verdikleri güvenlik açığını The Drive ile birlikte ortaya koydu. 

311
Milyonlarca Honda hırsızlık tehlikesi altında! - Sayfa 4

Buna göre anahtarsız giriş sistemlerinin çoğunda kullanılan 'Rolling Code' sisteminde bir hata tespit edildi.  Ekip, anahtara kapıyı açmak için her basıldığında, araca erişim sağlamak için belirli kodların çalışma ihtimalinin arttığını tespit etti.
 

411