Meteoroloji'den çok sayıda il için gök gürültülü sağanak uyarısı

Meteoroloji 11 Temmuz hava durumu raporunu yayımladı. 6 il için sarı kodlu uyarı yapılırken yağışların, İstanbul, Kocaeli, Afyonkarahisar, Denizli, Muğla, Adana, Antalya, Isparta, Ankara, Çankırı, Eskişehir, Sivas, Bolu, Düzce, Amasya, Artvin, Samsun ve Kars'ta sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde olması bekleniyor. Öte yandan rüzgarın; Marmara’nın güneybatısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzeyli yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

Meteoroloji'den çok sayıda il için gök gürültülü sağanak uyarısı - Sayfa 1

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara’nın güney ve doğusu, İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı, Karadeniz’in iç kesimleri ile Rize, Ardahan, Kars çevreleri ve Trabzon'un doğu ilçelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

123
Meteoroloji'den çok sayıda il için gök gürültülü sağanak uyarısı - Sayfa 2

Yağışların; Kastamonu, Çorum, Çankırı, İstanbul çevreleri ile Kırıkkale'nin kuzey kesimleri ve Ankara'nın kuzey ve doğusunda yerel kuvvetli olması bekleniyor.

223
Meteoroloji'den çok sayıda il için gök gürültülü sağanak uyarısı - Sayfa 3

Rüzgarın; Marmara’nın güneybatısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

323
Meteoroloji'den çok sayıda il için gök gürültülü sağanak uyarısı - Sayfa 4

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Hava Sıcaklıkların yurt genelinde mevsim normallerinin 2 ila 5 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor.

423