Memur ve emekliye zam geliyor! Tarih belli oldu, yeni maaşları açıkladı

Emekli aylığına ve memur maaşına büyük zam geliyor. Emekli ve memurları ilgilendiren son dakika gelişmeleri yaşanıyor. Emekli ve memur Ocak zammı için güçlü bir ipucu geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, memur ve emeklisinin maaşlarında yılbaşında yapılacak artışı açıkladı. Işıkhan, emekli maaşlarına yönelik çalışmaların da sürdüğünü vurguladı. İşte haberin detayları...

Memur ve emekliye zam geliyor! Tarih belli oldu, yeni maaşları açıkladı - Sayfa 1

Emekli ve memurlara yeni zam yolda. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Ankara'da maaş zammıyla ilgili açıklama yaptı.
 

118
Memur ve emekliye zam geliyor! Tarih belli oldu, yeni maaşları açıkladı - Sayfa 2

TRT Haber'in haberine göre memur maaşlarına dikkati çeken Işıkhan, emekli maaşlarına yönelik çalışmaların devam ettiğine vurgu yaptı.
 
 

218
Memur ve emekliye zam geliyor! Tarih belli oldu, yeni maaşları açıkladı - Sayfa 3

Işıkhan, "Memur ve memur emeklilerimiz için enflasyon hedeflemelerine göre Ocak 2024’te yapılacak artış yaklaşık yüzde 50'ye yaklaşacaktır. En düşük devlet memuru maaşı 22 bin 17 liradan yaklaşık olarak 33 bin lira seviyelerine çıkacaktır." dedi.
 

318
Memur ve emekliye zam geliyor! Tarih belli oldu, yeni maaşları açıkladı - Sayfa 4

Emekli maaşıyla ilgili de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği talimat doğrultusunda çalışmaların sürdüğünü kaydeden Işıkhan, "Çalışma tamamlandığında Cumhurbaşkanımıza sunulacaktır. İktidarımız boyunca emeklilerimizi, işçilerimizi, memurlarımızı enflasyona ezdirmedik. Bundan sonra da aynı anlayışla devam edeceğiz." diye konuştu.
 
 

418