Sedat Ergin'den Çakıcı yorumu: Hukuk buna tahammül edemez

Hürriyet gazetesi yazarı Sedat Ergin, Boğaziçi Üniversitesi'nde Melih Bulu'ya karşı protestolar devam ederken organize suç şebekesi liderliğinden hüküm giymiş Alaattin Çakıcı'nın “Lütfen! Sakın istifa etmeyiniz” çağrısında bulunmasına ilişkin "Bir ülkedeki tartışma ortamında organize suç dünyasından aktörlerin seslerinin de yankılanmaya başlaması hukukun tahammül edebileceği bir durum olamaz" yorumunda bulundu.

F5HABER F5HABER
Sedat Ergin'den Çakıcı yorumu: Hukuk buna tahammül edemez

Organize suç örgütü yöneticisi olmaktan hüküm giyen ve Nisan  2020’de infaz düzenlemesiyle cezaevinden tahliye olan Alaattin Çakıcı, Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanan Melih Bulu’ya istifa etmemesi yönünde çağrı yaparak “Lütfen! Sakın istifa etmeyiniz” demişti.

"HUKUKUN TAHAMMÜL EDEBİLECEĞİ BİR DURUM OLAMAZ"

Hürriyet gazetesi yazarı Sedat Ergin, Çakıcı'nın Bulu’ya istifa etmemesi yönünde çağrı yapmasına göndermede bulunarak, "Bir ülkedeki tartışma ortamında organize suç dünyasından aktörlerin seslerinin de yankılanmaya başlaması hukukun tahammül edebileceği bir durum olamaz" görüşünü savundu. 

"DÜŞÜNDÜRÜCÜ BİR TABLO VAR KARŞIMIZDA"
Ergin yazısında, "Ülkenin sorumlu mevkilerinde bulunan karar vericilerin, kurallara dayalı bir hukuk düzenini koruma ve yürütme sorumlulukları bakımından büyük bir basiretle üzerine eğilmeleri gereken düşündürücü bir tablo var karşımızda. Üstelik demokrasi ve hukuk reformu alanında yürütülen hazırlıklarla da tezat oluşturan bir tablo bu. Herhalde Türkiye’nin bugünün çocuklarına, genç kuşaklarına emsal göstereceği başka rol modelleri olmalıdır." düşüncesini dile getirdi.

SONRAKİ HABER