Mehmet Barlas: Türkiye'nin yenilenen alt ve üst yapısı beni büyülüyor

Sabah Gazetesi başyazarı Mehmet Barlas, Türkiye'nin yenilenen alt ve üst yapısından büyülendiğini söyledi. Barlas “Açıkçası artık dünyanın hiçbir ülkesinde kompleks hissetmiyorum. Türkiye Cumhuriyeti de dünyanın gelişmiş bir ülkesidir” yorumunda bulundu.

Takip et

Sabah gazetesi yazarı Mehmet Barlas, bugünkü “Dünyanın hiçbir ülkesi artık Türkiye’den daha gelişmiş değildir” başlıklı köşe yazısında, Türkiye’yi dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında gösterdi.

Dünyanın çeşitli ülkelerini ziyaret ettiğinden söz eden Barlas, 1970’li yıllarda yaptığı Güney Kore seyahati sırasında gördüğü otoyolu özlemle andı. “Bu yol baştan aşağı çiçeklerle süslüydü. Pusan’da gemi tezgahlarında dev tankerler denize indiriliyordu” diyen Barlas, “Yoksul Hindistan’da bile dev sanayi tesisleri vardı” ifadelerini kullandı.

Barlas, yazısında şunları yazdı:

Şimdi sahip olduklarımız veya Türkiye'nin yenilenen alt ve üst yapısı, beni büyülüyor. İstanbul Boğazı'nın altından iki yerden geçebilmek sanki masal dünyasında gibi bir şey... Boğaz'da üçüncü köprü yapılmasaydı, kent trafiği herhalde TIR'lara esir olacaktı. Ya da İstanbul'dan İzmir'e 2-3 saatte gidebilmek inanılır bir durum mu?

Çanakkale Boğazı'nın geçileceği köprünün 318 metrelik çelik kulelerinin yerleştirilmesi töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın söylediklerini hatırlıyor musunuz?


Mehmet Barlas, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Çanakkale 1915 Köprüsü'nün kule tamamlama töreninde yaptığı konuşmayı alıntılayarak sonlandırdığı yazısını, "Açıkçası artık dünyanın hiçbir ülkesinde kompleks hissetmiyorum. Türkiye Cumhuriyeti de dünyanın gelişmiş bir ülkesidir" ifadeleriyle tamamladı.

SONRAKİ HABER