İşte Bünyamin Sürmeli'nin istifa kararının perde arkası!

Dün ani bir kararla 21 yıl çalıştığı CNN Türk televizyonundan ayrılan nam-ı diğer "Havayı Koklayan Adam" Bünyamin Sürmeli, Haber Global'e geçti. İddiaya göre Sürmeli'nin CNN Türk'ten ayrılmasının nedeni Yemek Sepeti reklamı. Medyaradar'da yer alan kulis haberine göre; Sürmeli'nin kanal yönetimine bilgi vermeden Yemek Sepeti reklamında oynaması ipleri kopardı.

F5HABER F5HABER
İşte Bünyamin Sürmeli'nin istifa kararının perde arkası!

Yıllarca CNN Türk ekranlarında görmeye alıştığımız Bünyamin Sürmeli dün ani bir kararla sosyal medya hesabından, kanalla yollarını ayırdığını açıklamıştı. Tüm Türkiye’nin hafızasındaHavayı Koklayan Adam olarak yer edinen Bünyamin Sürmeli'nin 21 yıl çalıştığı CNN Türk'ten ayrılması çok şaşırttı.

Bünyamin Sürmeli

İddiaya göre Sürmeli'nin istifa kararının perde arkasında Yemek Sepeti reklamı olduğu öne sürüldü. Haber Global'den yapılan açıklamada ise Sürmeli'nin bundan sonra hava durumu haberlerini kanalda sunacağı duyuruldu.

Bünyamin Sürmeli

Medyaradar'da yer alan kulis haberine göre; Bünyamin Sürmeli ile ayrılık kararının kanal yönetimine bilgi vermeden Yemek Sepeti reklamında oynaması yüzünden verildiği iddia edildi. 

HABER GLOBAL'E GİTTİ
Öte yandan Sürmeli'nin yeni adresi de belli oldu. Haber Global'den bugün yapılan açıklamada, "Türkiye'de hava durumu denince akla gelen ilk isim olan Bünyamin Sürmeli; hava durumu ile ilgili son gelişmeler, özel belgeseller ve projeleriyle artık Haber Global ekranlarında olacak" denildi.

Sürmeli de Haber Global’e katılmasıyla ilgili olarak, “Haber Global enerjisi çok yüksek bir kanal, ben de 21 yıldır hiç durmadan aynı heyecanla havayla, doğayla, iklimle ilgili projeler üretmeye devam ediyorum. Bu nedenle doğru hareketle Haber Global ailesine katıldığım için çok mutluyum. Son teknoloji hava durumu bültenleri, yeni belgeseller ve programlar için herkes Haber Global ekranlarında olsun” dedi.

Bünyamin Sürmeli Hakkında

Bünyamin Sürmeli, 1975 İstanbul doğumlu. İstanbul Teknik Üniversitesi, Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Meteoroloji Mühendisliği bölümünden 2000 yılında mezun oldu. Henüz mezun olmadan öğrencilik döneminde amatör olarak hava tahmini ile ilgilenmeye başladı. 1997-1998 yıllarında iki radyo ile yaptığı telefon bağlantılarında kendini gösteren Sürmeli, burada “Havayı koklayan adam” lakabını aldı.

Öğrenim hayatı sürerken 1999 yılında CNN TÜRK’ten gelen teklif ile profesyonel iş hayatına atıldı. İşin mutfağından başlayarak 1,5 yıl boyunca CNN TÜRK ekranlarına grafikler ve kendi sesiyle hava durumu bültenleri hazırladı. 2001 yılından itibaren de programının hem editörü hem de sunucusu oldu.21 yıl CNN TÜRK’te hava durumunu sundu.

Çeşitli gazete ve dergilerde yazarlık yapan Sürmeli, üniversite ve liselerde öğrencilerle buluşup söyleşilere katılmaktadır. Birçok ulusal ve uluslararası kuruluşa meteoroloji, iklim, doğa ve sürdürülebilirlik üzerine seminerler ve eğitimler vermektedir.

Sürmeli televizyonda hava durumu, belgesel programlarının yanı sıra Power FM’de meteoroloji editörlüğü, Yacht Türkiye dergisinde yazarlık yapmaktadır.

Seslendirme de yapan Sürmeli’nin; Alaska, Arizona, Kenya-Tanzanya, Güney Kafkasya ve Güney Avrupa üzerine çekilmiş çeşitli belgeselleri bulunmaktadır.

Birçok reklam projesinde yer alan Sürmeli’nin katıldığı sinema ve TV dizilerinde konuk oyunculukları da bulunmaktadır.

Bünyamin Sürmeli, 9 Şubat 2021 tarihinde Haber Global ailesine katılmıştır.

SONRAKİ HABER