George Clooney’den Biden’a ‘çekil’ çağrısı

Ünlü oyuncu George Clooney, Demokratları 2024 başkanlık seçimleri için yeni bir aday göstermeye çağırdı ve Başkan Joe Biden'ın "kazanamayacağını" iddia etti.

F5HABER F5HABER
George Clooney’den Biden’a ‘çekil’ çağrısı

ABD Başkanı Joe Biden’ın Cumhuriyetçi rakibi Donald Trump ile çıktığı canlı yayının ardından tartışmalar devam ediyor.

ABD’li ünlü oyuncu George Clooney, The New York Times’ta bir köşe yazısı kaleme aldı.

"Joe Biden'ı seviyorum” diye yazan Clooney, "Bir senatör olarak. Bir başkan yardımcısı ve bir başkan olarak. Onu bir arkadaş olarak görüyorum ve ona inanıyorum. Karakterine inanıyorum. Ahlaki değerlerine inanıyorum” dedi.

Geçen haftalarda bir bağış etkinliğinde beraber olduğu Biden’ın artık eskisi gibi olmadığını belirten Clooney, "Bu başkanla Kasım ayında kazanamayacağız" ifadesini kullandı.

Clooney, "Bu yalnızca benim görüşüm değil; bu, özel olarak görüştüğüm her senatör, kongre üyesi ve valinin görüşü” dedi.

Ünlü oyuncu, yazısını “Joe Biden bir kahraman; 2020'de demokrasiyi kurtardı. 2024'te de aynısını yapmasına ihtiyacımız var” ifadeleriyle bitirdi.

Biden'ın Trump ile yaptığı canlı yayın tartışmasındaki performansı eleştiri konusu olmuştu. Biden'ın adaylıktan çekilmesi için birçok kişi tarafından çağrı yapılmış, ABD Başkanı ise yarışı kazanacağını savunarak bu çağrıları reddetmişti.

SONRAKİ HABER