Dilipak "işimiz zor" deyip uyardı: Yeni bir iktisadi modele ihtiyacımız var

Koronavirüs salgını nedeniyle küresel ölçekte yaşayanan ekonomik daralmalar etkisini göstermeye başladı. Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, Türkiye ekonomisi için “Yeni bir iktisadi modele ihtiyacımız var. Bu kaçınılmaz. Yoksa işimiz zor” görüşünü ifade etti.

F5HABER F5HABER
Dilipak "işimiz zor" deyip uyardı: Yeni bir iktisadi modele ihtiyacımız var

Koronavirüs ile birlikte dünya yeni bir düzene hazırlanıyor. Alışkanlıklar, tercihler yavaş yavaş değişiyor. Bir yandan salgın ile mücadele sürerken bir yandan da ülkeler normalleşme adımları atıyor.

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, yeni tip Koronavirüs salgınıyla birlikte tüm dünyada yaşanan ve Türkiye’nin de etkilendiği ekonomik krize ilişkin bir yazı kaleme aldı. Dilipak, “Yeni bir iktisadi modele ihtiyacımız var. Bu kaçınılmaz. Yoksa işimiz zor” görüşünü ifade etti.

Dilipak ABD’de yaşanan protestoları, beklenen büyük İstanbul depremini hatırlatan Dilipak, “. Bu süreçte toplumu sadece ekonomik, askeri, siyasi, kültürel ve sosyal travmalar değil, bir de teolojik travma bekliyor. Mehdi ve Mesih tartışmaları hep vardı, daha da artacak. Bu süreçte AB, ABD, NATO gibi uluslararası örgütler dağılırsa herhalde Vatikan da dağılır” diye yazdı.

SONRAKİ HABER