Ahmet Hakan'dan Kılıçdaroğlu'na: Bu yaptığına muhalefet denmez!

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, "13 şehidimizin sorumlusu Erdoğan'dır" diyen CHP lideri Kılıçdaroğlu'na tepki göstererek "Silahsız masum 13 insanımızı, kafalarına kurşun sıkarak öldüren ve öldürtenler kabak gibi ortadayken '13 şehidin sorumlusu Cumhurbaşkanıdır' diye açıklama yapmak. Her şeyden önce ayıptır. " dedi. Hakan sözlerinin devamında "Bu yaptığına muhalefet denmez!" yorumunda bulundu.

F5HABER F5HABER

CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında PKK'nın katlettiği 13 şehit hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sorular yönelterek  ölümlerden sorumlu tuttu. 

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamalarına bugün kaleme aldığı yazısında tepki göstererek  "13 şehidin sorumlusu Cumhurbaşkanıdır' diye açıklama yapmak her şeyden önce ayıptır" ifadelerini kullandı. 

"Her şeyden önce ayıptır"

Ahmet Hakan "13 şehidin katili kim?" başlıklı yazısında şunları kaydetti;

"Kimdir 13 şehidin sorumlusu? Katil kimdir? Tabii ki tetiği çeken alçaktır. Tabii ki tetiği çeken alçağa emri veren alçaktır. Tabii ki 'vur' emri verenin bağlı olduğu örgüttür. Tabii ki örgütün uzantılarıdır. Tabii ki örgütün iplerini elinde tutan güçlerdir. Silahsız masum 13 insanımızı, kafalarına kurşun sıkarak öldüren ve öldürtenler kabak gibi ortadayken '13 şehidin sorumlusu Cumhurbaşkanıdır' diye açıklama yapmak. Her şeyden önce ayıptır. Önce katile 'katil' diyeceksin. Sonra katilin örgütünü adını vererek lanetleyeceksin. Ardından katilin siyasal uzantılarına bir-iki laf edeceksin."

Hakan şöyle devam etti: 

"Ancak bunları hakkıyla yaptıktan sonra... 'İktidarın sorumluluğu' meselesine geçebilirsin. Tetiği çekene, tetiği çektirene, tetiği çektirenin siyasal uzantısına tek harf bile etmeden... Sorumluluğun tamamını iktidara yüklersen... Bu yaptığına muhalefet denmez. En hafif tabirle... Ayıp etmek denir."

SONRAKİ HABER