Ahmet Hakan'dan HDP binasına yapılan saldırıya tepki: Hepimizin duyarlılığı tavan yapmalı

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, İzmir HDP il binasına yapılan ve bir kişinin hayatını kaybettiği saldırıyla ilgili "HDP ile siyasi mücadele edilecek tabii ancak sıra İzmir’de yaşanan saldırı ve cinayete benzer olaylara gelince hepimizin duyarlılığı tavan yapmalı" yorumunda buundu.

F5HABER F5HABER

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, HDP İzmir İl Binası'na düzenlenen ve Deniz Poyraz isimli parti çalışanının hayatını kaybettiği saldırıya ilişkin bir yazı kaleme aldı. Hakan "HDP ile siyasi mücadele olarak edilecek tabii ancak sıra İzmir’de yaşanan saldırı ve cinayete benzer olaylara gelince hepimizin duyarlılığı tavan yapmalı" dedi. 

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, 'Puslu havanın çakalı' başlıklı bugünkü yazısında "HDP ile siyasi mücadele edilecek tabii... En sert şekilde eleştirilecek parti. İlişkileri sorgulanacak. Buraya kadar bir sorun yok. Ancak sıra İzmir’de yaşanan saldırı ve cinayete benzer olaylara gelince... Hepimizin duyarlılığı tavan yapmalı. Böylesi provokasyonlara karşı hepimiz uyanık olmalıyız. İzmir’deki olayın üzerine titizlikle gidilmeli. Polis, yargı... Bu olayı tüm boyutlarıyla aydınlatmalı. Saldırgan kimdir, necidir? Provokatör müdür? Eylemci midir? Amacı nedir? Bağlantıları var mıdır? Varsa ne türden bağlantılardır bunlar? Bu soruların yanıtı bulunmalı" ifadesini kullandı. 

Ve tabii tüm siyaset dünyası da bu tür girişimlere karşı tutum almalı. Bu açıdan AK Parti’den gelen üç kınama, çok önemli. Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ve Grup Başkan Vekili Bülent Turan... İktidar partisinin bu üç önemli isminin, saldırı ve cinayeti en vurgulu şekilde kınayıp lanetlemesinin anlamı büyük. Bu tür saldırılarla ülkenin huzurunu bozmak isteyenlerin hevesleri, ancak bu tür tavır ve tutumlarla kursaklarında bırakılabilir

SONRAKİ HABER