Ahmet Hakan'dan Aslı Baykal'a tavsiye

Hürriyet gazetesinin genel yayın yönetmeni Ahmet Hakan, Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal için, "CHP'nin gidişatından rahatsız olduğu ve yeni bir parti kuracağı" iddialarına ilişkin, Baykal’ın “Ben ki şu ana kadar ‘Deniz Baykal’ın kızı’ dışında herhangi bir sıfatla kamuoyunun gündemine gelmemişim” şeklinde bir açıklama yapması gerektiğini savundu

F5HABER F5HABER

Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür bugünkü yazısında CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal'ın "CHP'deki gidişattan rahatsız olduğunu" ve "Anadolu'yu dolaşarak partileşme sürecine gireceğini" öne sürdü.  

Hürriyet gazetesinin genel yayın yönetmeni Ahmet Hakan, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın kızı Aslı Baykal’ın “parti kuracağı” yönündeki haberlere köşesinde yer verdi.

Hakan, yazısının “Aslı Baykal, parti kurma haberlerinin önüne nasıl geçebilir?” başlıklı kısmında dönem dönem “Aslı Baykal parti kuracak” şeklinde haberlerin çıktığını hatırlattı.

Baykal’ın bu tarz haberleri “Bizim tek çözüm merkezimiz CHP’dir, CHP’den başka bir yere gitmeyiz” şeklinde açıklamalarla yalanladığını ifade eden Hakan, şöyle yazdı:

Eğer Aslı Baykal, kendisiyle ilgili bir daha bu tür haberlerin yapılmasını istemiyorsa...

Şöyle bir açıklama yapmalı:

“Ben ki şu ana kadar ‘Deniz Baykal’ın kızı’ dışında herhangi bir sıfatla kamuoyunun gündemine gelmemişim. Henüz kamuoyu benim ses tonumu bile işitmemiş. Memlekette olup biten şunca olay karşısında ağzımdan tek bir harf bile çıkmamış. Böyle biri, nasıl olacak da parti kuracak? Güldürmeyin beni Allah’ınızı severseniz.”

Garanti veriyorum:

Böyle bir açıklama yaparsa... Bir daha kimse “Aslı Baykal parti kuruyor” haberi yapmaz.

ASLI BAYKAL İDDİALAR İÇİN NE DEDİ?

Aslı Baykal sosyal medya hesabından yayımladığı mesajla bu iddialara yanıt verdi.

CHP'nin birlik ve beraberliklerinin adresi olduğunu özgürce siyaset yapacakları tek çatının CHP olduğunu kaydeden Baykal şunları yazdı:

"Basın organlarında yeni bir parti kuracağım yönünde sık sık çıkan haberler dolayısıyla bir açıklama yapmak istedim. Cumhuriyet Halk Partisi, devletimizin kurucusu Büyük Atatürk’ün kurduğu büyük bir misyon partisidir.

 'DENİZ BAYKAL'IN KIZIYIM'
Hiç şüphe yok ki, Cumhuriyeti kuran partidir. CHP’nin misyonu Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar bağımsız bir devlet olarak yaşatmaktır. Ben kendisini bu büyük ideale adamış bir ailenin, bir babanın kızıyım. Deniz Baykal’ın kızıyım.

Akademik kariyerimin ardından yaşamımın bu anında ve gelecekte bu büyük mirasın sarsılmaz savunucusu olacağımdan kimsenin kuşkusu olmaması gerekir. Ülkemizin büyük tehditlerle yüz yüze olduğu bir süreçten geçiyoruz.

'TEK ÜMİT CHP'DİR'
Türkiye’nin Cumhuriyet Halk Partisi’ne her zamankinden fazla ihtiyacı vardır. Halkımızın tek ümit kaynağı CHP’dir. Bu nedenle, hepimiz, bölünmenin, parçalanmanın; ülkemize, demokrasimize, Cumhuriyet ve Atatürk ideallerine zarar vereceğini bilmeliyiz.

 CHP birlik ve beraberliğimizin adresidir ve hepimizin özgürce siyaset yapacağı tek çatıdır."

SONRAKİ HABER