Ahmet Hakan'dan Ali Babacan'a sert sözler: Ekmeğini hâlâ Erdoğan’lı geçmişi sayesinde yiyor

Hürriyet gazetesinin genel yayın yönetmeni Ahmet Hakan, Ali Babacan'ın, AK Parti'deki günlerine ilişkin, “Benim hükümetten ayrıldığım dönemde Bakanlar Kurulu’nda boş kağıtlar imzalanıyordu, en son üstü dolduruluyordu" sözlerine tepki göstererek "Erdoğan’dan bile daha etkin hüküm sürmüş bir adamın içine düştüğü şu trajediye bakar mısınız? Kendisine ancak geçmiş dönemlerle ilgili bir ifşaat da bulunduğu zaman kıymet veriliyor."

F5HABER F5HABER
Ahmet Hakan'dan Ali Babacan'a sert sözler: Ekmeğini hâlâ Erdoğan’lı geçmişi sayesinde yiyor

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın  “Benim hükümetten ayrıldığım dönemde Bakanlar Kurulu’nda boş kağıtlar imzalanıyordu, en son üstü dolduruluyordu" şeklindeki açıklamasına tepki gösterdi.

Hakan, bugünkü köşe yazısında Babacan’ın “ilgi çekmemesinden dolayı kendisine yeni bir yol bulduğunu” savundu:

Ali Babacan, baktı ki ilgi çekmiyor, baktı ki dikkat merkezi haline gelemiyor, baktı ki olmuyor, baktı ki kulak veren bulamıyor... Kendisine bir yol buldu. Şöyle bir yol: “Siz bilmezsiniz, biz Erdoğan hükümetlerinde bakanlık yaparken neler çektik neler” tarzında bir itirafçılık. İçine girdiği pozisyon bu oldu.

“Bu pozisyon, çok tehlikeli bir pozisyondur. Bir kere buraya düşersen... Buradan çıkamazsın. Sana hep itirafçı muamelesi yaparlar” diyen Hakan, şunları yazdı:

Nitekim öyle de oldu. Çıktığı ekranlarda: “E söyle bakalım Ali Babacan! Daha daha neler oluyordu senin bakanlık yaptığın dönemlerde? Başka ne dümenler dönüyordu? Hadi anlat bakalım” diyorlar. Ali Babacan da her defasında yeni bir ifşaat üfürmek zorunda kalıyor.

Sanki başka hiçbir sermayesi yokmuş gibi artık sadece bu muameleyi görüyor. Erdoğan hükümetlerinde neredeyse Erdoğan’dan bile daha etkin hüküm sürmüş bir adamın içine düştüğü şu trajediye bakar mısınız? Kendisine ancak geçmiş dönemlerle ilgili bir ifşaat da bulunduğu zaman kıymet veriliyor.

Erdoğan sayesinde keşfedildi. Erdoğan sayesinde adı duyuldu. Erdoğan sayesinde bir yerlere geldi. Erdoğan’dan yolunu ayırdı. Fakat ekmeğini hâlâ Erdoğan’lı geçmişi sayesinde yiyor. Ben olsam Erdoğan’ın yerinde: “Yeter artık! Düş yakamdan Ali! Git kendi kanatlarınla uç” derim buna.

SONRAKİ HABER