Ahmet Hakan: Derya Yanık, çok talihsiz bir başlangıç yaptı

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak atanan Derya Yanık’ın, 23 Nisan’da makamında ağırladığı 10 yaşındaki çocuğa ‘Ramazan dolayısıyla’ bir şey ikram etmediğini söylemesi ve çocuğun koruma evinde kaldığını dile getirmesi üzerine “Yeni Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, çok talihsiz bir başlangıç yaptı” yorumunda bulundu.

F5HABER F5HABER

Aile Bakanı Derya Yanık, 23 Nisan dolayısıyla makamında ağırladığı 10 yaşındaki çocuğa ‘Ramazan sebebiyle' çikolata ikram etmediğini söyledi.

Yanık, çocuğun ramazandan sonra, kaldığı koruma evinden yine misafir olarak geleceğini, çikolata ikramını o zaman yapacağını söyledi.

Yanık'ın, çocuğa çikolata ikram etmemesi ve koruma evinde kaldığını söylemesine  büyük tepki geldi.

TALİHSİZ BİR BAŞLANGIÇ YAPTI

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, “Yeni Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, çok talihsiz bir başlangıç yaptı” düşüncesini dile getirdi.

NE GEREK VARDI BÖYLE BİR AÇIKLAMAYA

Hakan yazısında, "İki talihsizliğe aynı anda imza attı: Bir: Makamında konuk ettiği 10 yaşındaki çocuğun, koruma altında olduğunu ifşa etti. Yetimlerin ve öksüzlerin ailesi konumundadır artık kendisi. Bu konuda kendisinden beklenen azami özendir. Ama maalesef olmadı. İki: Ramazan nedeniyle 10 yaşındaki çocuğa ikramda bulunamadıklarını söyledi. Ne gerek vardı böyle bir açıklamaya? Madem ikramda bulunmama yolu tercih edildi, bari bir kitap, bir saat armağan edilseydi. Bu da tatsız bir duruma yol açtı." görüşünü savundu. 

"ARTIK BÜTÜN GÖZLER SİZİN ÜZERİNİZDE"

Hakan yazısında şu ifadeleri kullandı: 

"Yıkıcı bir yaklaşım yerine yapıcı bir tutum almak istiyorum. İşte tam da bu nedenle yeni Bakan Derya Yanık’a... 'Artık bütün gözler sizin üzerinizde. Bu talihsiz başlangıcın doğurduğu sancıları gidermek için çok daha fazla özenli olmak ve çok daha fazla çalışmak zorundasınız' diyorum."

 

SONRAKİ HABER