Markalar indirim için peş peşe harekete geçti! Araç almayı düşünenlere son fırsat

Otomobil almayı düşünenler için son fırsat duyuruldu. Markalar birer birer indirim için harekete geçti.

Markalar indirim için peş peşe harekete geçti! Araç almayı düşünenlere son fırsat - Sayfa 1

7 Temmuz’dan itibaren yürürlüğe girecek yeni güvenlik donanımı düzenlemesi nedeniyle markalar, mevcut stoklarını hızlıca eritmek amacıyla kampanyalarını artırdı.

Markalar indirim için peş peşe harekete geçti! Araç almayı düşünenlere son fırsat - Sayfa 2

7 Temmuz 2024 itibariyle Türkiye’de yeni araç satışında zorunlu hale gelecek güvenlik donanımları arasında acil durum frenleme asistanı, şerit takip asistanı, geri görüş kamerası, alkol kilidi hazırlığı ve kaza veri kaydedicisi gibi özellikler bulunuyor. Bu yeni düzenleme, otomobil güvenliğinde önemli bir adım olarak görülüyor.

 

Markalar indirim için peş peşe harekete geçti! Araç almayı düşünenlere son fırsat - Sayfa 3

'MARKALAR SATIŞ KAMPANYALARINA BAŞLADI'

Cardata Genel Müdürü Hüsamettin Yalçın, yeni güvenlik düzenlemelerinin hem sıfır hem de ikinci el otomobil piyasalarını doğrudan etkileyeceğini belirtti. "Bu düzenlemeler, markaların mevcut stoklarını hızlıca eritme çabasına neden oldu" diyen Yalçın, özellikle GSR II standartlarına uymayan araçların 7 Temmuz’dan sonra satılamayacak olmasının markaların satış kampanyalarını artırmasına yol açtığını vurguladı.

Markalar indirim için peş peşe harekete geçti! Araç almayı düşünenlere son fırsat - Sayfa 4

"CAZİP ALIM FIRSATLARI SUNUYOR"

Bayilerde liste fiyatının altında satışların ve önemli indirim oranlarının dikkat çektiğini ifade eden Yalçın, "Bazı modellerde 200-300 bin TL’ye varan indirimler yapılıyor. Bu kampanyalar, otomobil almayı planlayanlar için bu dönemde cazip alım fırsatları sunuyor" dedi.