Kurban Bayramı'nda kısıtlama olacak mı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye'nin günlük Covid-19 tablosunu açıkladı. Dün 926 kişiye Covid-19 tanısı konuldu, 18 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 217 bin 799, can kaybı 5 bin 458 oldu. Öte yandan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kurban Bayramı'na yönelik önlemlerin bir sonraki kabine toplantısında görüşüleceğini söyledi...

Kurban Bayramı'nda kısıtlama olacak mı? - Sayfa 1

Son 24 saatte 1014 kişinin daha iyileşmesiyle covid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 199 bin 834 oldu. Bakan Koca en düşük vefat sayısı olan 13 Haziran'ı örnek göstererek uyarıda bulundu.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kurban Bayramı'na yönelik önlemlerin bir sonraki kabine toplantısında görüşüleceğini söyledi.

110
Kurban Bayramı'nda kısıtlama olacak mı? - Sayfa 2

Abdulkadir Selvi'ye konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, bayramda sokağa çıkma kısıtlaması, sehirlerarası seyehat yasağı uygulanıp uygulanmayacağı sorularına son noktayı koydu. Oktay, böyle bir şeyi kesinlikle düşünmediklerini söyledi.

210
Kurban Bayramı'nda kısıtlama olacak mı? - Sayfa 3

Ama kurban kesimiyle ilgili birtakım düzenlemelerin yapılacağını ifade etti. Koronavirüs öncesinde olduğu gibi kalabalık yerlerde, hijyen kuralına uyulmayan kurban kesimine izin verilmeyeceğini belirtti.

310
Kurban Bayramı'nda kısıtlama olacak mı? - Sayfa 4

Fuat Oktay, "Maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyulacak. Eski bayramlarda olduğu gibi yoğun bayramlaşmalar yaşanmayacak. Ama kurban kesilecek.

Kurban kesimiyle ilgili tedbirler alınacak. Hijyene dikkat edilmesi ve kalabalıkların oluşmaması için kurban kesimine bir sistem getirilecek" dedi.

410