Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü: Açık havada maskenin anlamı kalmadı

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, kapalı ortamların riskli olduğunu belirterek, “Açık havada maske kullanmanın artık bir anlamı kalmadı. Bunu söylemekte yarar var. Bunun dışında korumamız gereken riskli gruplar var” dedi.

Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü: Açık havada maskenin anlamı kalmadı - Sayfa 1

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, koronavirüs salgınıyla ilgili açıklamalarda bulundu. 

Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü: Açık havada maskenin anlamı kalmadı - Sayfa 2

 Kısıtlamaların artık söz konusu olmadığını belirten Özlü, “Avrupa ülkelerine gidiyorum oradaki durumu da görüyorum. Yasaklar, kapatmalar, kısıtlamalar artık söz konusu değil. Hayat tümüyle normale dönmüş durumda.

Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü: Açık havada maskenin anlamı kalmadı - Sayfa 3

 Ama bireysel tedbirler insanların duyarlılıklarına bağlı olarak devam ediyor. Ben de kendi adıma mümkün olduğu kadar kalabalık, iyi havalandırılmayan kapalı mekânlara, sosyal alanlara çok girmemeye çalışıyorum ya da girsem de hızlı bir şekilde oradan çıkmaya çalışıyorum. Böyle yerlerde maske mutlaka takıyorum. Bunlar bireysel olarak hepimizin bence dikkat etmesi gereken konular” diye konuştu.

Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü: Açık havada maskenin anlamı kalmadı - Sayfa 4

‘AĞIR SEYREDEBİLİYOR VE ÖLÜMCÜL OLABİLİYOR’
Kapalı ortamlarda aile içi toplanmaların halen güvenli olmadığını söyleyen Prof. Dr. Özlü, “Açık havada maske kullanmanın artık bir anlamı kalmadı. Bunu söylemekte yarar var.