İtirafçı avukat tek tek anlatıyor! Dilan Polat ve Engin Polat'ın son oyunu...

Dilan ve Engin Polat’ın tutuklu muhasebecisi, çiftin milyonlarca liralık ‘dolgu fatura’ düzenlediğini, internetten yapılmış görünen satışların da gerçek dışı olduğunu detaylarıyla anlattı.

İtirafçı avukat tek tek anlatıyor! Dilan Polat ve Engin Polat'ın son oyunu... - Sayfa 1

 Kara para aklama, vergi kaçırma ve örgüt üyeliği suçlamalarıyla tutuklanan Dilan Polat ve Engin Polat’ın tutuklu bulunan muhasebecisi Ahmet Gün, etkinlik pişmanlık kapsamında savcılığa ifade verdi. Aynı zamanda avukat da olan Gün, sahte faturalarla ilgili ayrıntıları da savcılığa aktardı. 

113
İtirafçı avukat tek tek anlatıyor! Dilan Polat ve Engin Polat'ın son oyunu... - Sayfa 2

Polat’ların milyonlarca liralık “dolgu fatura” düzenlediğini anlatan Ahmet Gün, internet alışveriş sitelerinden yapılmış görünen satışların da gerçek dışı olduğunu söyledi.

213
İtirafçı avukat tek tek anlatıyor! Dilan Polat ve Engin Polat'ın son oyunu... - Sayfa 3

Gün’ün etkin pişmanlıktan yararlanmak için şimdilik yüzeysel bilgiler verdiği tahmin ediliyor. Savcılık bu bilgileri yeterli bulmadı ve  Gün tahliye edilmedi. Gün, Silivri’den Tekirdağ Cezaevi’ne nakledildi.

 

313
İtirafçı avukat tek tek anlatıyor! Dilan Polat ve Engin Polat'ın son oyunu... - Sayfa 4

ŞİRKET GÜN’ÜN KIZINA AİT

Polat çiftinin soruşturmasında kritik isimlerden Ahmet Gün, etkin pişmanlıktan yararlanarak konuşmaya karar verdi. Polat ailesinin muhasebe işlerini yapan avukat Ahmet Gün, savcının karşısına çıktı. 

413