İstanbul için kritik alarm! - Bu saatten sonraya dikkat! Çok şiddetli olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son tahminlerine göre yurdun batısı ve Ege’nin kıyı kesimlerinde yerel ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Megakent İstanbul da yağış beklenen kentler arasında yer alıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) 25-28 derece aralığında seyreden sıcaklıkların perşembe gününden itibaren 16-18 derece aralığına gerileyeceğini, ve sağanak geçişleri görüleceğini açıkladı.

İstanbul için kritik alarm! - Bu saatten sonraya dikkat! Çok şiddetli olacak - Sayfa 1

İstanbul’da yerel ve gök gürültülü sağanak geçişleri bekleniyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi’nden (AKOM) yapılan açıklamaya göre, İstanbul başta olmak üzere yurdun batı bölgelerinin Orta Akdeniz üzerinden gelmesi beklenen alçak basınç sisteminin etkisi altına gireceği belirtildi.

117
İstanbul için kritik alarm! - Bu saatten sonraya dikkat! Çok şiddetli olacak - Sayfa 2

İl genelinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış geçişlerinin yaşanacağının tahmin edildiği kaydedilen açıklamada, 25-28 derece aralığında seyreden sıcaklıkların, perşembe gününden itibaren 16-18 derece aralığına, bahar değerlerine gerileyeceğinin öngörüldüğü bildirildi.

217
İstanbul için kritik alarm! - Bu saatten sonraya dikkat! Çok şiddetli olacak - Sayfa 3

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son tahminlerine göre, Marmara’nın batısı ve Ege’nin kıyı kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun yüksek ve dik yamaçlarında çığ tehlikesi devam ediyor.

317
İstanbul için kritik alarm! - Bu saatten sonraya dikkat! Çok şiddetli olacak - Sayfa 4

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarının doğu kesimlerde 1-3 derece artması, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmaması, yurt genelinde mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam etmesi bekleniyor.

RÜZGAR: Genellikle güneyli yönlerden, yurdun güneydoğu kesimlerinde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Marmara’nın batısı ve Ege kıyılarında güneybatı; Akdeniz'in iç kesimleri ve İç Anadolu'nun güneyinde güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

417