Pakistan'daki maden kazasında yeni gelişme

Pakistan'daki maden kazasında, ocakta mahsur kalan 11 işçiden 2'si 40 saat sonra kurtarıldı, 8 işçinin ise cesedine ulaşıldı.

Takip et

Belucistan eyaletinin Degari bölgesindeki kömür madeninde pazar günü meydana gelen çökmenin ardından 11 işçi mahsur kaldı.      

Eyalet Afet Yönetim Merkezi Genel Müdürü İmran Han Zarkun'un verdiği

 bilgiye göre, dün gece bir,  bugün yürütülen çalışmalarda ise 2 işçi kurtarıldı.  Faciadan 40 saat sonra kurtarılan 2 işçinin sağlık durumunun kritik olduğunu belirten Zarkun, 8 işçinin de cesedine ulaşıldığını ifade etti.    


 

HER YIL BİRÇOK MADEN KAZASI GERÇEKLEŞİYOR     

Belucistan Madencilik Bakanı Şefkat Feyyaz, dün yaptığı açıklamada, madende zehirli gaz biriktiğini söylemişti.     

Zengin yer altı kaynaklarıyla bilinen Belucistan'da çalışma koşulları nedeniyle her yıl birçok maden kazası gerçekleşiyor. Eyalette ayrıca kaçak maden faaliyetleri de yürütülüyor.     

Pakistan Maden İşçileri Federasyonunun verilerine göre, ülkede her yıl 100-200 işçi, çalışma şartları ve iş güvenliği kaynaklı nedenlerle hayatını kaybediyor.     

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında HÜRRİYET internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
SONRAKİ HABER