‘En büyük çatı uygulaması’

Güneş paneli üreticisi CW Enerji, lojistik sektöründe faaliyet gösteren Ekol Lojistik’in çatısına güneş enerji santralı kurulumunu tamamladı. Firmanın çatısına 5.628 kWp gücünde güneş enerji santrali kurduklarını ifade eden CW Enerji CEO’su Volkan Yılmaz, “Projede CW Enerji solar carportları da kullanıldı. Elektrik üretilebilen garaj sistemi ile araçlar kışın yağmur ve doludan, yazın da güneş ışınlarından korunurken aynı zamanda elektrik ihtiyacını da karşılayabilecek. Bu işbirliği ile Türkiye’de lojistik sektörünün en büyük çatı uygulamasına imza attık” dedi.

HÜRRİYET HÜRRİYET
‘En büyük çatı uygulaması’

Kurulan güneş enerji santrali ile firmanın çevreye verdiği önemi bir kez daha gözler önüne serdiğini dile getiren Yılmaz, Ekol Lojistik’in enerjisinin önemli bir kısmını güneşten karşılayarak sürdürülebilir geleceğe katkı sağlayacağını kaydetti.

SAĞLIKLI VE TEMİZ

Yılmaz, işbirliği ile yüzlerce ağacın kesilmekten kurtarılacağını belirterek, “Firma güneş panellerimiz ile elektrik ihtiyacının önemli bir kısmını karşılayacak. Bu şekilde hem içinde bulunduğumuz doğaya fayda sağlayacak hem de ülke ekonomisine katkıda bulunmuş olacak. Böylesine önemli bir projeyi hayata geçirdiğimiz için oldukça mutlu ve gururluyuz” diye konuştu. Kuruldukları günden bu yana gelecek nesillere yaşanabilir bir doğa bırakma hedefiyle çalışmalarına devam ettiklerini ifade eden Yılmaz, şunları söyledi: “Sektörümüzdeki yeni teknolojik gelişimleri yakından takip ediyoruz ve inovatif ürünleri hayata geçiriyoruz. Yaşadığımız dünyanın enerji ihtiyacını sağlıklı ve temiz kaynaklarla karşılamayı ve güneş enerjisi kullanımını yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda da firma çatılarını güneş enerji santralleri ile donatmayı sürdürüyoruz.”

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında HÜRRİYET internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
SONRAKİ HABER