Thodex vurgunuyla ilgili yeni gelişme: Faruk Fatih Özer görüntülendi

Kırmızı bültenle aranan kripto para borsası Thodex'in kurucusu ve yöneticisi Faruk Fatih Özer'in son görüntüleri ortaya çıktı.

F5HABER F5HABER
Thodex vurgunuyla ilgili yeni gelişme: Faruk Fatih Özer görüntülendi

Kripto para borsası Thodex'in kurucusu ve yöneticisi Faruk Fatih Özer'in yakalanmasına yönelik çalışmalar, devam ederken son görüntüleri ortaya çıktı.
 
Gözaltındaki isimlerden birinin de bu Arnavut vatandaşla irtibatlı olduğu ortaya çıktı. Fotoğrafta görünen kişi de aranıyor. Arnavutluk sınırları içinde operasyon gizlilik içinde yürüyor.
 
TRT Haber Muhabiri Ceyda Muslu'nun aktardığı bilgilerde şu ifadelerde bulundu:

Mart ayındaki irtibatları ortaya çıkmıştı. 20 Nisan'da Tiran'a gelmişti. Tiran'da onu karşılayan isimlerden biri kırmızı-beyaz ceketli kişi. Havalimanından alıp otele götüren kişi. Otel yöneticileri Faruk Fatih Özer'in kendi ismiyle kayıt yaptırmadığını söylemişlerdi.

Thodex vurgunuyla ilgili yeni gelişme: Faruk Fatih Özer görüntülendi - Resim : 1
 

ÇALIŞMALAR YOĞUNLAŞTI 
Thodex şirketinin internet sitesine erişim sağlanamaması nedeniyle çok sayıda kişinin mağdur edildiği iddiası üzerine Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca 22 Nisan'da başlatılan soruşturma sürüyor. Türkiye'den iki ekibin katılımıyla Arnavutluk, Karadağ, Kosova ve Kuzey Makedonya'da yoğunlaştı.

Thodex vurgunuyla ilgili yeni gelişme: Faruk Fatih Özer görüntülendi - Resim : 2

Soruşturma kapsamında, hakkında Interpol tarafından kırmızı bülten çıkarılan Özer'in yakalanması için Türk Interpolü devreye girerek kaçabileceği ülke Interpol polislerini uyardı. Özer'in yakalanmasına yönelik çalışmalar, Arnavutluk'a kaçtığının belirlenmesi üzerine ağırlıklı olarak bu ülkede yürütülüyor. Emniyet Genel Müdürlüğünce oluşturulan 5'er kişilik iki ekip de çalışmalara destek veriyor.

Thodex vurgunuyla ilgili yeni gelişme: Faruk Fatih Özer görüntülendi - Resim : 3

Ekiplerden biri, Arnavut meslektaşlarıyla, diğer ekip ise Özer'in kaçma ihtimalinin bulunduğu Kuzey Makedonya, Kosova ve Karadağ'daki meslektaşlarıyla koordineli şekilde hareket ediyor.
 
Özer'in bağlantılı olduğu kişileri tespit ederek iz süren ekipler, çalışmalarında soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüphelilerin ifadelerinden de yararlanıyor.

Thodex vurgunuyla ilgili yeni gelişme: Faruk Fatih Özer görüntülendi - Resim : 4
 

SORUŞTURMANIN GEÇMİŞİ 
Soruşturma kapsamında, bugüne kadar haklarında yakalama kararı verilen 82 şüpheliden 78'i gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan şüphelilerden Faruk Fatih Özer'in ağabeyi Güven Özer ile kardeşi Serap Özer'in de aralarında bulunduğu 6'sı tutuklanmış, 35'i adli kontrol şartıyla olmak üzere diğer şüphelilerin tamamı serbest bırakılmıştı.

Thodex'in kurucusu ve yöneticisi Faruk Fatih Özer'in de arasında bulunduğu firari 4 zanlının yakalanması için çalışmalar devam ediyor.
 

SONRAKİ HABER