Selçuk Bayraktar'dan dolandırıcılık uyarısı

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, internet siteleri ve sosyal medya platformlarında Baykar'ın adını kullanarak dolandırıcılık yapmak isteyenlere karşı vatandaşları uyardı.

F5HABER F5HABER
Selçuk Bayraktar'dan dolandırıcılık uyarısı

Siber çeteler, dolandırıcılık yöntemlerinde sınır tanımaz oldu.

Öyle ki sosyal medyada tanınmış isimlerin görüntülerini kullanarak vatandaşları ağlarını düşürmeye çalışıyorlar.

Son olarak Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar'ın da yapay zeka ile hazırlanan videosuyla insanlar kandırılmaya çalışıldı.

Selçuk Bayraktar'dan dolandırıcılık uyarısı - Resim : 1

"Baykar, hiçbir zaman yatırım teklifi ya da önerilerinde bulunmamaktadır"

Selçuk Bayraktar'dan da konuyla ilgili bir uyarı geldi.

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Bir süredir internet siteleri ve sosyal medya platformlarında, Baykar’a yatırım yaparak gelir elde edebileceğinize dair sahte ilanlar, haber benzeri içerikler ve videolar dolaşıma sokulduğunu görmekteyiz. Gerçekliği olmayan bu tür ilan, haber ve videolarda yapay zeka desteğiyle şahsıma aitmiş gibi duran konuşma ve görüntüler kullanılmaktadır. Bu açıklama, video ve röportajlar benzeri içerikler kesinlikle gerçek dışıdır ve dolandırıcılık amacıyla illegal bir şekilde yayılmaktadır. Bir kez daha hatırlatmak isterim ki; halka açık bir şirket olmayan Baykar, hiçbir zaman yatırım teklifi ya da önerilerinde bulunmamaktadır. Bu tarz dolandırıcılık girişimlerine yönelik olarak hukuki süreçlerimiz devam etmektedir. Tüm vatandaşlarımızdan bu tür içeriklere karşı dikkatli olmalarını ve itibar etmemelerini önemle rica ederim."

SONRAKİ HABER