Maske takmamak için polise direnen kadına: Seni parçalarım, tak o maskeyi

Bursa'da polisin tüm uyarılarına rağmen maske takmakta zorluk çıkaran bir kadın, başka bir kadın tarafından, ''Seni parçalarım, tak o maskeyi'' şeklinde tehdit edildi.

Takip et

Bursa'nın Nilüfer ilçesinde maske takması için kendisini uyaran polise aldırış etmeyip maske takmamak için direnen bir kadın ortalığı ayağa kaldırdı.

Olay, Görükle Mahallesi'nde yaşandı. Maske takmadan gezen Ş.A. isimli kadını farkeden polis ekipleri kadını durdurup maske takmasını istedi.

Ancak polis ekiplerine "uzak durun benden" diyerek tepki gösteren kadın maske takmayıp yoluna devam etmek istedi. Polis ekipleri kadını bir kez daha uyardı.

Uyarı üzerine kadın, "Sizi görünce kriz geliyor bana" diye bağıran kadına en büyük tepkiyi başka bir kadın verdi.

''BAŞIN SIKIŞINCA 155'İ ARASIN AMA''

Hakaretler savunan kadını cep telefonu ile kayda alan kadın, "Sen o polislere kurban ol. Başın sıkışınca önce 155' i ararsın ama" diye seslendi.

Bunun üzerine Ş.A. görüntü çeken kadına küfrederek görüntüleri silmesini söyledi. Görüntü çekmeyen devam eden bayanın "O adamlar sen kadınsın diye sana bir şey yapamıyor ama ben parçalarım seni. tak o maskeyi" demesi dikkat çekti.

Maske takmayan Ş.A. hakkında "polise mukavemet" suçundan işlem yapılıp tahkikat başlatılırken Hıfzıssıhha Kanununa Muhalefet suçundan da tutanak düzenlenip 900 lira ceza kesildi.

 

SONRAKİ HABER