Kırmızı bültenle aranan suç örgütü lideri Barış Boyun İtalya’da yakalandı

Interpol işbirliğinde İtalya, Türkiye, Almanya'da suç örgütü operasyonunda 19 kişi yakalandı. Örgütün ele başı Barış Boyun'un da gözaltına alındığı bildirildi.

F5HABER F5HABER
Kırmızı bültenle aranan suç örgütü lideri Barış Boyun İtalya’da yakalandı

İtalya ve Avrupa'daki organize suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda 19 kişinin gözaltına aldığı bildirildi.

AA'da yer alan habere göre İtalyan Polisi'nden (Polizia di Stato) yapılan yazılı açıklamaya göre, Milano Mahkemesi Ön Soruşturma Hakimliğinin çıkardığı ihtiyati gözaltı kararı doğrultusunda, İtalya, Türkiye ve Uluslararası Kriminal Polis Teşkilatı (Interpol) işbirliğinde İtalya, İsviçre, Almanya ve Türkiye'de düzenlenen operasyonlarda 19 kişi gözaltına alındı.

 Kırmızı bültenle aranan suç örgütü lideri Barış Boyun İtalya’da yakalandı - Resim : 1

EN ÇOK ARANANLAR LİSTESİNİN BAŞINDAKİ İSİMLERDENDİ

Açıklamada, gözaltına alınanlara terör amaçlı suç örgütü kurmak, cinayet amaçlı silahlı çete kurmak, yaralama, yasa dışı silah ve patlayıcı bulundurmak, silah kaçakçılığı, uyuşturucu kaçakçılığı, cinayet ve yasa dışı göçe yardımcı olmak suçlarından operasyon düzenlendiği bilgisi yer aldı.

İtalyan basınında çıkan haberlerde, operasyon çerçevesinde gözaltına alınanlar arasında organize suç örgütü elebaşı Barış Boyun'un da bulunduğu belirtildi. Boyun'un sabah saatlerinde başkent Roma'ya 90 kilometre mesafedeki Viterbo'da gözaltına alındığı ifade edildi.

Haberlerde, 40 yaşındaki Boyun'un Türkiye'de en çok arananlar listesinin başındaki isimlerden olduğu ve 2022 yılında gözaltına alındığında Türk makamlarının iade talebinde bulunduğu ancak İtalyan yargısının buna yeşil ışık yakmadığı hatırlatıldı.
 

SONRAKİ HABER