Baykar CEO’su Haluk Bayraktar'dan çarpıcı açıklamalar

Baykar CEO’su Haluk Bayraktar Gazeteci İbrahim Haskoloğlu’nun Twitch'teki programına katıldı. Canlı yayında soruları yanıtlayan Bayraktar TB2'lerle ilgili "Rus elektronik harp sistemleri, Bayraktar TB2’leri 1 saat bile durduramadılar. Bayraktar TB2 her zaman havada." ifadelerini kullandı.

F5HABER F5HABER
Baykar CEO’su Haluk Bayraktar'dan çarpıcı açıklamalar

Gazeteci İbrahim Haskoloğlu’nun Twitch'teki programına konuk olan Baykar CEO’su Haluk Bayraktar, önemli açıklamalarda bulundu.

Artık sahada konvansiyonel araç sayısı önemli olmadığına dikkat çeken Haluk Bayraktar "Teknolojiniz ne düzeyde, ne kadar birbiriyle haberleşebiliyor. SİHA'lar konvansiyonel hava savunma sistemlerine karşı çok etkili. Karabağ'da 50'den fazla hava savunma sistemi, 140 tank, yüzlerce çok namlulu roket atar, topçu sistemleri SİHA'lar sayesinde imha edildi." dedi.

SİHA'ların bu anlamda oyun değiştirici olduğunu söyleyen Haluk Bayraktar "Saha tecrübemiz çok yoğun. Selçuk Bayraktar'da Zeytindalı Harekatı sırasında Hatay'da hangar'daydı. Bunun nedeni ortada bir virüs varsa bu virüse karşı antivirüs geliştirmek. bakın bir karıştırırlarsa uçamazsınız. ama Bayraktar TB2'yi 1 saat dahi durduramadılar" dedi.

"Daha kimse Baykar'ı bilmezken ilk teklif İsrail'den geldi"

Haluk Bayraktar, İsrail'in Baykar şirketine ilgisine ilişkin olarak ise "Baykar'ı 2004 yılında daha yerli savunma sektörü mensupları dahi bilmezken İsrail'den teklifler geldi. Bizimle ortak proje yapmak istediler." şeklinde açıklama yaptı

Bayraktar "Akıncı TİHA ilk etapta Hava ve Deniz Kuvvetlerimize teslim edilecek. TCG Anadolu'ya iniş kalkış yapabilecek bir İHA çalışmamız var." dedi.

SONRAKİ HABER