Bakan Soylu'dan CHP liderine Gara tepkisi; Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları PKK'yı aklamaktır

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gara harekatı sonrası başlayan tartışmalar hakkında, "Sayın Kılıçdaroğlu'nun ardımızdan sanki kendisine olayı ifade etmemişiz gibi görüşmeden çıkar çıkmaz grup toplantısında meseleyi siyasi polemiğe dönüştürmesi PKK'yı aklamaktan, bir siyasi polemik hale getirmekten başka bir şey değildir. Böyle olmamalıydı. Sorumluluğu Cumhurbaşkanımızın üzerine yıkmaya çalışmak PKK'yı aklamak, hep birlikte bir cephe olma fırsatını kaçırmaktır" dedi.

F5HABER F5HABER

Süleyman Soylu: "Kılıçdaroğlu'nun bizim ardımızdan, sanki bu detayların hiçbirini anlatmamışız gibi, hiç kendisine olayı ifade etmemiş gibi, tüm detayları anlatmamışız gibi görüşmeden çıkar çıkmaz grup toplantısında meseleyi siyasi tatışmaya dönüştürvermesi ve bu 13 evladın şehadetinin sorumlusunun Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu söylemesi, açık söylüyorum, 'PKK'yı aklamaktan', üstünden yük almaktan ve bu acı olayı bir siyaset malzemesi haline, bir polemik haline dönüştürmekten başka bir şey değildir.

Çok yaralandığımızı, çok üzüldüğümüzü, anlattıktan sonra o metnin bir parçasının bile değişmemiş olduğunu maalesef dinlerken, üzülerek müşaade ettik."

SONRAKİ HABER