Gençlere ucuz cep telefonu başvuruları başladı

Gençlere ucuz telefon desteğinde detaylar belli oldu. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, yükseköğretim öğrencilerine yönelik "teknolojik cihaz ve internet desteği" başvurularının başladığını duyurdu. 9 bin 500 TL’ye kadar olan cihazlar destek kapsamına alındı. Bu kapsamda, fiyatı vergiler dahil 9 bin 500 TL olan telefonlar 5 bin 282 TL’ye, bilgisayarlar 7 bin 914 TL’ye alınabilecek.

Gençlere ucuz cep telefonu başvuruları başladı - Sayfa 1

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, yükseköğretim öğrencilerinin heyecanla beklediği "Genç Teknoloji Destek" başvurularının başladığını müjdeledi. Proje kapsamında, teknolojik cihaz alımında üniversite öğrencilerine 5 bin 500 liraya kadar destek sağlanacak. Bunun yanı sıra gençler 12 ay boyunca 10 GB internet desteğinden de faydalanacak.
 

119
Gençlere ucuz cep telefonu başvuruları başladı - Sayfa 2

Sabah'ın haberine göre; Projeye ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden açıklama paylaşan Bakan Bak, başvuru süreci ve detaylara http://gsbbiz.gsb.gov.tr ile GSBBiz mobil uygulaması üzerinden ulaşabileceğini de aktardı.
 
 

219
Gençlere ucuz cep telefonu başvuruları başladı - Sayfa 3

Proje ile üniversite öğrencileri, piyasa satış fiyatı 9 bin 500 lirayı geçmeyen tablet, cep telefonu ve bilgisayar alımlarında 5 bin 500 liraya kadar destek alacak.
 

319
Gençlere ucuz cep telefonu başvuruları başladı - Sayfa 4

10 GB İNTERNET BEDAVA 
Bu destekle birlikte cep telefonu için piyasa fiyatının yüzde 44.4'ü, bilgisayarlar için ise piyasa fiyatının yüzde 16.7'si karşılanmış olacak. Destek kapsamında üniversiteli öğrencilere bir hatla sınırlı olmak kaydıyla 12 ay boyunca aylık 10 GB internet de ücretsiz sunulacak.

419