En ucuz Dacia bile 400 bine dayandı!

Bir zamanların ekonomik arabası Dacia şimdi dokunanı yakıyor. 2022 yılına girmemizle birlikte Dacia da zamlı tarifeye geçti. Dacia'nın en ucuz modeli 358.000 TL ile Sandero Stepway oldu. Pazarda yaşanan son artışlardan bütün modelleriyle nasibini alan Dacia'nın 2022 ocak fiyat listesini paylaşıyoruz.

Ucuz araba almak isteyen vatandaşlar uygun fiyatlı araç modellerini araştırıyor. Düşük fiyatlı ve yüksek donanımlı otomobilleri ile Türkiye pazarında oldukça fazla tercih edilen Dacia da fiyatlarını güncelledi ve listeye 2022 modelleri de dahil etti. İşte yeni fiyatlar

121

Sıfır araç fiyatları patladı

Sıfır araç fiyatları Türkiye'nin uzun zamandır gündeminde. Koronavirüs pandemisi, stok sorunu çip krizi derken araç bulmanın zorlaşması, fiyatları zaten yükseltmişti.

221

Arkasından dolar kurunun da adeta uçuşa geçmesi, otomobil fiyatlarına doğrudan yansımış, fiyatlar bir ayda yüzde 50'de fazla artmış, hatta bazı modellerde bu oran yüzde 100'leri bulmuştu.

321

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın döviz dalgalanmalarına karşı duyurusunu yaptığı Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat sistemiyle birlikte 18 TL seviyelerinde dolaşan dolar, kısa sürede 11 TL’nin de altını görmüştü.

421