Emekli maaş promosyonları zamlandı! Hangi banka ne kadar promosyon veriyor?

Emekli maaş promosyon kampanyaları yenilendi. Yeterli müşteriye ulaşan bankalar emekli promosyonu tutarlarını düşürürken, bazı bankalar da yükselişe gitti. Temmuz emekli maaşı zammı birlikte emeklilerin maaş sınırları da yükseldi. En yüksek emekli promosyonu hangi banka veriyor? İlk kez promosyon alacaklar ne yapmalı?

Emekli maaş promosyonları zamlandı! Hangi banka ne kadar promosyon veriyor? - Sayfa 1

EYT düzenlemesiyle emekli sayısının 16 milyona ulaşması bankaların da iştahını kabarttı. Maaşları kendi şubelerinden ödemek isteyen bankalar reklam kampanyalarını artırırken emeklilere ödenen promosyonlar konusunda da yarışa girdi. Bir dönem 10 bin liraya kadar çıkan promosyon yarışı halen devam ediyor. Temmuz ayı ile birlikte maaşlara zam yapılması bankaların rekabetini yeniden başlattı.
 

114
Emekli maaş promosyonları zamlandı! Hangi banka ne kadar promosyon veriyor? - Sayfa 2

Bankalar emekli müşterilerine 5 bin liraya varan nakit ve diğer ödemelerle birlikte 6 bin 250 liraya varan promosyon fırsatı sunuyor. Kimi bankalarda da emekli yakınını getirenlere, her kişi için 250 lira ödeme yapılacağı duyuruluyor. 2020 yılında aylık 1.500 liranın altında maaşlar için 500, 1.500-2.500 lira arası maaşlar için 625, 2.500 lira üstü için 750 lira olarak belirlenen taban promosyon tutarları, kampanyalarla kat kat arttı.
 

214
Emekli maaş promosyonları zamlandı! Hangi banka ne kadar promosyon veriyor? - Sayfa 3

Banka promosyonu alırken dikkat!
Emekliler banka seçerken kampanyalara da bakıyor. Özellikle ilk maaşını alacak olanlar yüksek promosyon veren bankaları seçiyor. Ancak burada emeklilerin dikkat etmesi gereken çok önemli hususlar bulunuyor. Çünkü yüksek promosyonlar karşılığında bankalar bazı ürünlerinin de kullanılmasını istiyor. İşte Faruk Erdem'in kaleminden emeklilerimizin promosyonla ilgili bilmesi gerekenler...

314
Emekli maaş promosyonları zamlandı! Hangi banka ne kadar promosyon veriyor? - Sayfa 4

Hangi emekliler promosyon alıyor?
Emekli maaşı bağlanan herkes bir banka seçerek promosyon almaya hak kazanıyor. Eski-yeni tüm emeklilerin hakkı var.

 
 

414