Rus kozmonotlar cuma günü uzay yürüyüşü yapacak

Uluslararası Uzay İstasyonu'nda (ISS) görevli Rus kozmonotlar Sergey Prokopyev ve Dmitri Petelin bakım çalışmaları için uzay yürüyüşüne çıkacak.

DÜNYABÜLTENİ DÜNYABÜLTENİ
Rus kozmonotlar cuma günü uzay yürüyüşü yapacak

Uluslararası Uzay İstasyonu'nda (ISS) Rus kozmonotlar Sergey Prokopyev ve Dmitry Petelin, Cuma günü mevcut ISS görevi sırasında ikinci uzay yürüyüşünü gerçekleştirecekler.

VKD-56 kod adlı uzay yürüyüşü sırasında, ISS'nin Rus mürettebatı, bir ısı eşanjörünü, ISS Rus bölümündeki Nauka çok amaçlı laboratuvarına taşınacak.

Radyatör, yörünge karakolunun içinden kozmonot Anna Kikina tarafından idare edilecek olan ERA robotik kolu kullanılarak aktarılacak.

Petelin ve Prokopyev çalışmalarını uzay istasyonunun dışında yürütecekler. Radyatörün transferini kontrol edecek, kabloları ayıracak ve mekanik kenetlemeyi yapacaklar.

Uzay yürüyüşünün yaklaşık 6 saat 37 dakika sürmesi bekleniyor.

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında DÜNYABÜLTENİ internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
SONRAKİ HABER