Dolar bayramdan sonra roket gibi fırlayacak

Seçimlerin ardından yaşanan ekonomik dalgalanma ile ne yöne yatırım yapacağını şaşıran küçük yatırımcının merak ettiği sorulara ünlü ekonomist Selçuk Geçer'den yanıt geldi.

Dolar bayramdan sonra roket gibi fırlayacak - Sayfa 1

Ekonomist Selçuk Geçer yüksek enflasyon karşısında elindeki birikiminin alım gücünün düşmemesi içim yatırım aracı arayan vatandaşlara önerilerde bulundu. Selçuk Geçer küçük yatırımcıya asla yapmamaları gerekenleri de söyledi.

Dolar bayramdan sonra roket gibi fırlayacak - Sayfa 2

Dalgalı piyasaların yarattığı belirsizlik nedeni ile milyonlarca yatırımcının kafası allak bullak olmuş durumda. Döviz kurlarına bir türlü güvenemeyen yatırımcı vadeli mevduat mı yok sa altın yatırımı derken uzmanlardan ardı ardına uyarılar geliyor. Son uyarı da açıklamaları ile adından söz ettiren Selçuk Geçer'den geldi.

 

Dolar bayramdan sonra roket gibi fırlayacak - Sayfa 3

Seçim süreci ve sonrasındaki son gelişmeleri değerlendiren Selçuk Geçer bayram olmasına karşın 32 TL'nin üzerinde bir dolar fiyatlanması beklediğini ve doların düşmesinin beklenmesinin ise hata olacağını söyledi.

Dolar bayramdan sonra roket gibi fırlayacak - Sayfa 4

Selçuk Geçer dolar kuruna ilişkin açıklamasında kur korumalı mevduat sistemi baskısı ile birlikte doların yükselebileceğini söyleyerek "Dolar yarın karşınıza roket gibi çıkar, füze gibi çıkar. Arkadaşlar, bir anda fırlar gider, neye uğradığınızı şaşırırsınız” diye konuştu.