Çin ölümcül virüsle deney yapıyor: Gözler beyaza dönüyor, beyinde kalıcı hasar!

Pekin Kimyasal Teknoloji Üniversitesi tarafından yürütülen araştırma kapsamında Çin'in Covid-19 benzeri ölümcül bir virüsle laboratuvar deneyleri yaptığı belirlendi. İddialara göre virüs, 2017 yılında Covid salgını öncesinde keşfedilmişti.

Çin ölümcül virüsle deney yapıyor: Gözler beyaza dönüyor, beyinde kalıcı hasar! - Sayfa 1

Çinli bilim insanları farelerde yüzde 100 öldürme oranına sahip ölümcül bir virüs üzerinde deneyler yapıyor.

Çin ölümcül virüsle deney yapıyor: Gözler beyaza dönüyor, beyinde kalıcı hasar! - Sayfa 2

Çinli bilim insanlarının yürüttüğü çalışmada ölümcül virüs "GX_P2V" olarak adlandırıldı. Virüs laboratuvar ortamında genetik olarak insanlara benzeyecek şekilde tasarlanmış farelerin beyinlerini hedef aldı.

Çin ölümcül virüsle deney yapıyor: Gözler beyaza dönüyor, beyinde kalıcı hasar! - Sayfa 3

GÖZLERİ BEYAZA DÖNDÜRÜYOR

Araştırmacılar farelerin enfeksiyondan sonraki beş gün içinde önemli ölçüde kilo verdiklerini, uyuştuklarını ve gözlerinin beyaza döndüğünü gözlemledi. Fareler enfekte olduktan sadece sekiz gün sonra öldü. Bilim insanları virüsün fareleri bu kadar hızlı öldürmesine şaşırdıklarını ifade etti.

Çin ölümcül virüsle deney yapıyor: Gözler beyaza dönüyor, beyinde kalıcı hasar! - Sayfa 4

BEYİN ENFEKSİYONUNA NEDEN OLUYOR

Bilim insanları ölen farelerin vücutlarını analiz ettikten sonra virüsün akciğerlere, kemiklere, gözlere, soluk borusuna ve beyine bulaştığını tespit etti. Virüs kaynaklı beyin enfeksiyonu hayvanları öldürecek kadar şiddetliydi.

Pekin Kimyasal Teknoloji Üniversitesi tarafından yürütülen araştırmaya göre virüs "Sars-CoV-2"ye benziyordu ve 2017 yılında Covid salgını öncesinde zaten keşfedilmişti.