Çalışan emekliye 5 bin TL ikramiye ne zaman verilecek?

Çalışan emekliye 5000 TL ikramiye için açıklamada bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, çiftçi, esnaf emeklilerimiz de dâhil olmak üzere tüm emeklilerimize tek seferlik ikramiye ödenmesini yapmış olacağız” dedi.

Çalışan emekliye 5 bin TL ikramiye ne zaman verilecek? - Sayfa 1

Bu yıl bir kereye mahsus emekliye verilen 5000 TL ikramiye kapsamı dışında kalan çalışan emeklilerin beklediği haber geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, çalışan emekliler için çalışma başlatıldığını açıkladı.
 

Çalışan emekliye 5 bin TL ikramiye ne zaman verilecek? - Sayfa 2

Çalışan emekliye 5 bin lira yatacak mı?
Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen toplantıda çalışan emeklilere ikramiye hakkında şu açıklamada bulunmuştu:

Çalışan emekliye 5 bin TL ikramiye ne zaman verilecek? - Sayfa 3

“Emeklilerimizin yükünü hafifletmek amacıyla geçen ay bir defaya mahsus 5 bin liralık ilave ödeme kararı almıştık. Bununla ilgili kanun teklifimiz meclisimizin onayından geçti ve 10 milyon 430 bin çalışmayan emeklimizin hesabına 5 bin liralık ödemeleri yatırıldı. Açıkçası emeklilerimizin bir kısmının dışarıda bırakılması şahsen bizim de içimize sinmeyen, bizim de hakkaniyetli bulmadığımız bir durumdu. Dahası bunun çiftçi ve esnaf emeklilerimizin içinde yer aldığı diğer tüm emeklilerimizde bir gönül kırgınlığına sebep olduğunu üzüntüyle müşahede ettik."
 
 

Çalışan emekliye 5 bin TL ikramiye ne zaman verilecek? - Sayfa 4

5 bin tl ikramiye ne zaman yatacak?
İkramiye düzenlemesinin sadece çalışmayan emeklilere verilecek olması özellikle çiftçilerle küçük esnaf ve geçici sürelerle kısa aralıklarla çalışan emekliler tarafında mağduriyet yaratmıştı.